Meble z prawdziwego drewna – zalety

Meble wykonane z naturalnego surowca, jakim jest drewno, to zdecydowana odskocznia od tego, co na ogół mają do wyboru klienci. Rynek jest wręcz zalany produktami wykonanymi z budżetowych materiałów, takich jak sklejka czy wszelkiego rodzaju płyty wiórowe. Wybór mebli z litego drewna powinna rozważyć każda osoba, która ceni sobie trwałość, estetykę, a także… zdrowie.

Trwałość i estetyka mebli z drewna

Lite drewno jako surowiec do produkcji mebli ma bardzo dobrą opinię – co o tym decyduje? Zapytaliśmy specjalistę.

Zdecydowanie to, co widzimy na pierwszy rzut oka – dobry wygląd – wyjaśnia ekspert z firmy Meble K & D. – Meble drewniane są stylowym rozwiązaniem „z duszą”. Nie ma dwóch takich samych drzew, co sprawia, że nie ma również dwóch takich samych mebli z prawdziwego drewna. Wszystkie będą cechowały się zupełnie unikatowym usłojeniem, które w połączeniu z mnogością dostępnych kolorów daje wyjątkowy mebel.

Kolejną zaletą drewnianego wyposażenia domu jest uniwersalność. Nie ma znaczenia, czy stawiamy na minimalizm, czy może wolimy wystroje bardziej tradycyjne – drewno idealnie wpasowuje się w niemal każdy charakter wnętrza. Można z niego wyczarować zarówno grubo ciosane meble, surowe i geometryczne, jak i bogato zdobione wyposażenie à la Ludwik XVI.

Nie sposób pominąć także ich długowieczności. Meble z litego drewna dzięki swojej wytrzymałości mogą nam posłużyć nawet przez wiele pokoleń, a wszelkie drobne zarysowania, które mogą pojawić się na ich powierzchni, da się usunąć. Z drugiej strony tego typu „defekty” nadają pazura albo klimatu naszemu wyposażeniu.

Zadbaj o drewniane meble, a one zadbają o Ciebie

Wybór drewna jako materiału meblarskiego jest także ukłonem w stronę zdrowia – surowiec ten nie uczula, nie emituje szkodliwych substancji, a jakość snu, jakiej zaznać możemy na drewnianym łóżku, jest nieoceniona.

Jeśli tylko odpowiednio zadbamy o drewniane meble, posłużą one długie lata. Wymagają nieco więcej zachodu niż sklejka, ale też znacznie piękniej się odwdzięczają. Warto pamiętać, że promieniowanie słoneczne może odbarwiać drewniane meble. Nie sprawdzą się więc jako wyposażenie tarasu czy ogrodu, chyba że zainwestujemy w wysokiej jakości impregnaty. Zabiegi ochronne trzeba ponawiać co sezon!

Co do mebli wewnątrz domu, trzeba je regularnie odkurzać, a także chronić przed osiadaniem nowych warstw kurzu – dzięki temu drobiny nie naruszą struktury szlachetnego materiału. Zadbane meble będą zdobić wnętrze i służyć swoją funkcjonalnością przez całe dekady, więc warto wybierać je z głową!

śr. ocena 5 / głosów 5