Lekkie konstrukcje ze stali jako nowoczesna technologia budowy obiektów komercyjnych

Wznoszenie obiektów budowlanych w tradycyjnej technologii mokrej wiąże się z koniecznością poniesienia bardzo dużych kosztów inwestycyjnych, jest też niezwykle czasochłonne. W przypadku obiektów komercyjnych, takich jak hale magazynowe i fabryczne czy sklepy wielkopowierzchniowe, znacznie lepszym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie z lekkiej technologii szkieletowej.

konstrukcja-ze-stali

Większość wznoszonych współcześnie obiektów komercyjnych i przemysłowych powstaje w oparciu o technologię lekkich konstrukcji stalowych. Takie rozwiązanie wybierane jest przez świadomych inwestorów, którzy szukają możliwości budowy solidnych budynków niewielkim nakładem finansowym i w krótkim czasie.

Zalety technologii lekkich konstrukcji stalowych

Najważniejsza zaleta omawianej technologii budowlanej zawiera się już w jej nazwie. Budynki wznoszone w oparciu o szkielet stalowy są lekkie, co niesie ze sobą szereg istotnych korzyści na różnych etapach inwestycji. Po pierwsze, obiekty tego typu nie wymagają budowy głębokich fundamentów, co jest podstawowym czynnikiem wpływającym na skrócenie czasu realizacji inwestycji i redukcję związanych z nią kosztów.

Po drugie, znacznemu skróceniu ulegają prace na placu budowy. Poszczególne elementy szkieletu konstrukcji są prefabrykowane i dostarczane na miejsce budowy, gdzie odbywa się ich montaż. Wszystkie czynności na tym etapie wykonywane są w technologii suchej, toteż budowa odbywa się sprawnie i czysto. Montaż dużej hali stalowej na placu budowy może zamknąć się nawet w kilku dniach.

Kolejną zaletą budowy w technologii szkieletowej jest znaczne ograniczenie zużycia materiałów, czyli po raz kolejny – oszczędność. Jednocześnie wybór takiego rozwiązania podczas wznoszenia budynków komercyjnych jest rozwiązaniem proekologicznym.

Czy lekkie konstrukcje ze stali są trwałe?

Wątpliwości inwestorów, rozważających wybór konstrukcji stalowej do wzniesienia budynku komercyjnego najczęściej koncentrują się wokół dwóch kwestii: trwałości takich obiektów i możliwości utrzymania w nich odpowiedniej temperatury.

Trwałość budynku wzniesionego na szkielecie stalowym zależy od jakości użytych materiałów oraz profesjonalizmu w podejściu do wykonania projektu architektonicznego. Takie obiekty będą więc trwałe i niezawodne wyłącznie pod warunkiem, że ich wykonanie zlecimy solidnej firmie z dużym doświadczeniem.

Zatem warto poszukać przedsiębiorstwa, które może pochwalić się bogatym portfolio zrealizowanych inwestycji. Za przykład może posłużyć spółka PROMUS Ruda Śląska, która od ponad 25 lat działa w branży konstrukcji stalowych, a obecnie dysponuje własnym biurem projektowym, wytwórnią konstrukcji ze stali oraz fachową ekipą montażową.

Dzięki zastosowaniu dociepleń ścian i dachów z płyt warstwowych, nowoczesne hale stalowe zapewniają doskonałą izolacyjność termiczną, w związku z czym z powodzeniem mogą być wykorzystywane w charakterze budynków komercyjnych, w tym również handlowych i sportowych przez cały rok.

śr. ocena 5 / głosów 5