Jaki najlepiej wybrać kolor mebli kuchennych?

Projektując kuchnię, warto zwrócić uwagę nie tylko na kształt mebli kuchennych czy ich rozmieszczenie, ale również na kolor. W końcu w tej kuchni spędzimy dużo czasu, przygotowując posiłki. Dobrze jest więc, żeby kolory mebli współgrały z resztą mieszkania i naszymi upodobaniami. Tylko jak podjąć dobrą decyzję? Skąd czerpać inspiracje? Które kolory są i będą w modzie? Dowiesz się tego z artykułu.

meble-kuchenne

Biel i czerń – kuchenne szachy

Kolory biały i czarny świetnie wyglądają w kuchni. Nie chodzi jednak o ich połączenie, tylko o wykorzystanie jednego z kolorów na całej powierzchni. Biel nie musi być czysta, w modzie są różne jej odmiany, takie jak lekko szara, zielonkawa, brązowawa czy mleczna. Inspirując się stylem skandynawskim, białe kuchnie są minimalistyczne, często brak w nich uchwytów, a wszystko jest zamknięte w szafkach. Dzięki temu łatwo utrzymać ład i porządek. Brakuje też kolorowych dodatków, które zwykle ograniczają przestrzeń na przygotowywanie jedzenia. Czysto i schudnie – tak jest w białej kuchni.

Z kolei kuchnia w kolorze czerni, szarości czy brązu stanowi idealne tło dla innych kolorów oraz wzorów. Wraz ze złotem i szkłem ciemne meble stanowią bazę stylu glamour i industrialnego. Ze względu na zmniejszanie przestrzeni, nadają się wyłącznie do dużych kuchni i jadalni. W małych pomieszczeniach można je dozować pojedynczo w postaci dodatków.

Pastele – gdy biel to za mało

Dobra wiadomość dla wielbicieli stylu skandynawskiego, którzy nie chcą bieli w kuchni – pastele również będą w modzie! Żółć, fiolet, mięta, róż czy błękit sprawdzą się w stylu retro jako kolory mebli lub sprzętów AGD. Nie musisz obawiać się połączenia z mocnymi kolorami, takimi jak czerwień czy granatowy – to też jest dozwolone i wbrew pozorom dobrze wygląda.

Kolory natury w Twojej kuchni

Jak podaje ekspert z firmy Pinio w Tychach, która produkuje meble kuchenne:

Kolory ziemi będą wielkim trendem w 2019 roku. Zastosowanie zieleni, brązu czy beżu pozwoli nam przenieść się na łono natury i to nie wychodząc z domu.

Wykorzystanie drewnianych stołów i krzeseł, naczyń z ceramiki i żywych roślin stworzy niepowtarzalny klimat i pozwoli odpocząć po ciężkim dniu. Jeśli chcesz dodać do tego jakiś metal,  zdecyduj się na miedź, która będzie się dobrze komponowała ze spokojnymi ciemnymi barwami.

Wybierając kolory mebli kuchennych, możemy inspirować się modą na nadchodzący rok. Należy jednak pamiętać, że kuchnię projektuje się na lata. Moda przeminie, a meble zostaną. Można czerpać z najnowszych trendów, jednak przede wszystkim warto wybrać kolory zgodne z naszymi upodobaniami.

śr. ocena 5 / głosów 4