Deskowanie ramowe w praktyce

Deskowanie jest tymczasową konstrukcją, z której można skorzystać na każdym etapie prac, wykonaną z połączonych ze sobą płaskich elementów, tworzących formę do kształtowania mieszanki betonowej. Dzięki temu rozwiązaniu znacznie skraca się czas i koszt budowy. Elementy deskowania mogą być wyprodukowane z różnych materiałów. W naszym artykule charakteryzujemy łatwe w obsłudze deskowania ramowe. Zapraszamy do lektury.

deskowanie-ramowe

Deskowanie ramowe za pomocą systemu Frami Xlife

Posłużymy się przykładem systemów deskowania ramowego Frami Xlife oraz Framax Xlife, dostępnych w ofercie firmy Doka, która oferuje specjalistyczne rozwiązania technologiczne i najwyższej jakości deskowania przeznaczone dla wszystkich sektorów.

Stalowe deskowanie ramowe Frami Xlife umożliwia deskowanie fundamentów, ścian i słupów bez użycia dźwigu. Ramy poszczególnych elementów są wykonane ze stalowych profili zamkniętych, co sprawia, że są odporne na odkształcenia i nie wymagają dodatkowych usztywnień. Ponadto, są stabilne do deskowania wielkopowierzchniowego przy użyciu lekkiego dźwigu, a wszechstronne możliwości montażu ściągów skracają czas deskowania.

Właściwości całego systemu Frami Xlife zapewniają efektywne deskowanie szybów, mniej wyrównań kompensacyjnych i długą żywotność. Konstrukcja elementów umożliwia ich optymalny dobór do wymagań projektu, a ich czyszczenie z wykorzystaniem myjki ciśnieniowej jest bardzo łatwe – ze względu na zastosowanie ocynkowanych ram i kompozytowej sklejki. Warto również dodać, że drabinki i pomosty robocze zapewniają kompleksowe bezpieczeństwo pracy.

Deskowanie ramowe z wykorzystaniem systemu Framax Xlife

W systemie deskowania ramowego Framax Xlife wszystkie elementy łączące oraz mała ilość akcesoriów wpasowuje się w stały moduł, skutkując szybkim deskowaniem i wysoką opłacalnością zastosowania systemu. Moduł umożliwia zmniejszenie ilości wyrównań kompensacyjnych, a rozstaw ściągów do 1,35 m pozwala na redukcję kosztów do 12%. Najwyższa jakość produkcji oraz niezwykle wytrzymała sklejka Xlife umożliwiają wielokrotne wykorzystanie systemu, a zastosowanie stalowych, ocynkowanych, powlekanych proszkowo ram zapewnia długą jego żywotność. Dodatkowo, dopasowane do siebie formaty elementów ramowych i logiczny moduł wymiarów gwarantują optymalne wykorzystanie deskowania. Podsumowując, jest to wydajny system ramowy przeznaczony do deskowania ścian o dużych powierzchniach, obsługiwany przy pomocy dźwigu.

śr. ocena 5 / głosów 5