Czyściwa włókninowe i celulozowe – charakterystyka

Czyściwa używane są w przemyśle do przecierania, czyszczenia oraz osuszania różnego rodzaju powierzchni. Można śmiało stwierdzić, że stanowią one w tej branży odpowiednik ścierek do czyszczenia. Czyściwa są wygodne w użyciu, bezpieczne a także ekologiczne. Ich stosowanie przynosi także spore oszczędności. Przedstawiamy charakterystykę czyściw włókninowych i celulozowych.

Co trzeba wiedzieć o czyściwach przemysłowych?

Czyściwa przemysłowe pozwalają na zmniejszenie wydatków, optymalizację kosztów oraz czasu pracy w każdym zakładzie przemysłowym. Występują w różnych rodzajach, jednak do tych najczęściej wykorzystywanych należą czyściwa przemysłowe papierowe, a konkretnie celulozowe, włókninowe oraz makulaturowe i wiskozowo-poliestrowe.

Czyściwa papierowe świetnie sprawdzają się do czyszczenia z użyciem olejów, detergentów oraz rozpuszczalników. Produkuje się je z jednej, dwóch lub trzech warstw bezpyłowego papieru, który jest miękki a jednocześnie wytrzymały. Mocna, wielowarstwowa struktura tego typu czyściw sprawia, że są one odporne na rozwarstwienia, rozmakanie i przerywanie podczas wykonywania z ich pomocą czynności czyszczących – tłumaczy ekspert reprezentujący firmę LINEA TRADE.

Papierowe czyściwa przemysłowe spełniają swoją rolę zarówno w pracach podstawowych, jak i tych wymagających włożenia w nie większego wysiłku.

Jakie są zalety czyściw włókninowych i celulozowych?

Czyściwa włókninowe i celulozowe to najczęściej wybierane rodzaje czyściw przemysłowych. Mają one liczne zalety, które czynią je niezwykle popularnymi. Przede wszystkim, stosowanie tego typu czyściw przynosi przedsiębiorstwom spore oszczędności (odpowiednio wybrane podajniki dozują czyściwa w takich ilościach, w jakich są one potrzebne), zapewnia bezwzględną czystość (świetnie wchłaniają wilgoć oraz usuwają zanieczyszczenia) i gwarantuje wysoki komfort użytkowania, tym samym podnosząc efektywność w miejscu pracy. Co więcej, na rynku dostępne są różne rodzaje czyściw włókninowych i celulozowych, dlatego stosować można je w wielu branżach.

Czyściwa włókninowe i celulozowe są także najbardziej ekologicznym z dostępnych rozwiązań. Niektóre z nich można używać wielokrotnie, płucząc i susząc je po każdym użyciu. Ponadto, takie czyściwa można sterylizować w temperaturze nawet 140 stopni Celsjusza.

Czyściwa celulozowe i włókninowe– zastosowanie

Czyściwa celulozowe mają dość szerokie zastosowanie. Używa się ich chociażby w branży gastronomicznej, ponieważ zapewniają najwyższy poziom czystości i maksymalnie zmniejszają ryzyko zakażenia produktów spożywczych. Należy jednak wybierać czyściwa certyfikowane, które są całkowicie bezpieczne. Oznaczone są one symbolem ISEGA (znak, że dany produkt jest dopuszczony do kontaktu z żywnością).

Czyściwa papierowe stosowane są także w wielu branżach przemysłowych. Dla nich zalecane są grube, mocne i mięsiste czyściwa odznaczające się wysoką wytrzymałością i odpornością na działanie silnych środków chemicznych oraz rozpuszczalników. Takie czyściwa umożliwiają skuteczne i szybkie oczyszczanie  nawet najbardziej zabrudzonych i zanieczyszczonych powierzchni. Do tego zadania najlepiej nadają się czyściwa włókninowe, doskonale radzące sobie z plamami po smarze, olejach czy klejących substancjach.

śr. ocena 5 / głosów 1