Czym się kierować przy wyborze pojemników do magazynu?

Dobra organizacja i uporządkowanie w hali magazynowej, zakładzie produkcyjnym, centrum logistycznym, a nawet w firmach dystrybucyjnych to absolutny priorytet. Niezależnie od tego, jakie produkty przechowujemy, potrzebne są do tego odpowiednie pojemniki. Ich wybór na rynku jest naprawdę spory, więc jak wybrać te najlepsze? Czym kierować się przy ich wyborze? Poniżej kilka wskazówek.

Po pierwsze – właściwy rozmiar pojemników do magazynu

Aby w naszym magazynie wszystko było uporządkowane i przechowywane zgodnie z przeznaczeniem, po pierwsze należy zwrócić uwagę na kwestię rozmiaru pojemników. Każda firma ma na tym polu indywidualne potrzeby, ponieważ zajmuje się przechowywaniem innych towarów. Rozmiar pojemników powinien być dopasowany przede wszystkim do rozmiarów produktów, ale także – do metrażu przestrzeni. Znajdziemy więc niewielkie pojemniki, jak również duże pojemniki magazynowe ułatwiające przechowywanie większych produktów. Wybierając rozmiar pojemników warto też na wstępie ustalić, w jaki sposób i gdzie będą one składowane.

Po drugie – trwałość i wytrzymałość pojemników

Przechowując różne produkty w magazynie, warto postawić na trwałe i wytrzymałe pojemniki, które zapewnią bezpieczeństwo i izolację. Największą trwałością charakteryzują się pojemniki wykonane ze sztucznych tworzyw, a także z materiałów polipropylenowych i polietylenowych. Dzięki zastosowaniu do ich produkcji najwyższej jakości materiałów i wysokiej odporności na odkształcenia, pojemniki możemy stawiać jeden na drugim, oszczędzając przy tym dużo miejsca. Trwałość pojemnika nie oznacza jednak, że jest on ciężki. Przeciwnie – nowoczesne pojemniki do magazynu są bardzo lekkie. Na rynku mamy dostęp do różnorodnych rozwiązań, które oferują firmy takie jak np. Palbox.

Po trzecie – funkcjonalność pojemników do magazynu

Jak wspomnieliśmy wcześniej, dobór pojemników powinien uwzględniać potrzeby danego biznesu. Stąd też pojemniki powinny być maksymalnie funkcjonalne i spełniać swoje zadanie w 100%. Poza rozmiarem i wytrzymałością, istotną kwestią jest właśnie funkcjonalność. Należy wziąć pod uwagę, czy potrzebujemy pojemników otwartych czy zamykanych. Jeśli zamykanych, to w jaki sposób – z klapą czy za pomocą specjalnych plomb. Pojemniki do magazynu mogą być również wyposażone w dodatkowe akcesoria, zwiększające możliwości ich wykorzystywania na terenie magazynu, hali czy w siedzibie naszej firmy. Możemy wybrać też konkretny rodzaj pojemników – pojemniki siatkowe, blaszane, a także nadstawki paletowe.

śr. ocena 0 / głosów 0