Charakterystyka nawierzchni wylewanych

Nawierzchnie wylewane, które są produkowane z granulatów gumowych SBR i EPDM, cechują się wysoką elastycznością. Dzięki temu są powszechnie stosowane na placach zabaw, obszarach przeznaczonych do uprawiania sportu i rekreacji. Dają użytkownikom wysoki komfort zabawy czy bezpieczeństwo ćwiczeń, a także pozytywnie wpływają na estetykę otoczenia. Poznaj charakterystykę tych miękkich nawierzchni.

Nawierzchnie z granulatu mogą być wylewane lub kładzione warstwowo. Powstają z odpornych na ścieranie, kolorowych tworzyw SBR lub EPDM. Ta pierwsza opcja montażu jest rekomendowana przez producenta MTJ-GROUP zwłaszcza w przypadku obiektów takich jak boiska sportowe, gdzie ważne jest uzyskanie idealnie gładkiej, jednolitej nawierzchni. To opcja bardziej stacjonarna w porównaniu z płytami kładzionymi warstwowo, które łatwo zdemontować w razie przenoszenia placu zabaw w inne miejsce.

Zalety nawierzchni wylewanych

Nawierzchnie gumowe są tworzone na bazie mieszanek opartych na gumie z recyclingu i tworzyw sztucznych. Tym samym można uznać je za produkt wykorzystywany wtórnie, a więc przyjazny planecie i ludziom. Z perspektywy użytkownika równie ważna jak pochodzenie nawierzchni jest wygoda jej eksploatacji. Pod tym względem miękkie, elastyczne gumy zapewniają wysoki komfort użytkowania, bezpieczeństwo przed urazami oraz ponadprzeciętną estetykę. Ryzyko potknięcia się o wystające krawędzie płyt zostaje tu zredukowane do minimum dzięki temu, że wylewana powierzchnia jest odpowiednio wygładzana i precyzyjnie wykańczana. To pozwala użytkownikom na spokojny trening czy zabawę bez kontuzji.

Oprócz kwestii praktycznych, nawierzchnie wylewane mają zalety estetyczne. To niezwykle ciekawe produkty, które ożywiają krajobraz miejski i idealnie wpisują się w założenia placu zabaw jako miejsca radosnego, stworzonego z myślą o najmłodszych.

Dlaczego warto wybrać bezpieczne nawierzchnie?

Funkcjonalność i design są ważne, ale inwestorzy zadają sobie jeszcze jedno pytanie: jak wygląda kwestia eksploatacji nawierzchni wylewanej? Rozumiejąc chęć stworzenia obiektu ładnego o długoletniej trwałości, warto zarekomendować gumowe nawierzchnie wylewane, jako elementy:

  • odporne na działanie czynników atmosferycznych,
  • łatwe w konserwacji,
  • skuteczne i bezpieczne, zgodnie z unijną normą PN-EN 1177, co potwierdza atest PZH,
  • łatwe w montażu i demontażu, więc nawet w razie konieczności naprawy wystarczy wymienić tylko jeden element, nie zrywając przy tym całej nawierzchni.

Z uwagi na te zalety to rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością.

śr. ocena 0 / głosów 0