Charakterystyka i zastosowanie profili aluminiowych EasySae

Lekkość, wytrzymałość oraz sztywność konstrukcji – wszystko to przemawia za coraz powszechniejszym zastosowaniem profili aluminiowych w dzisiejszym świecie. W ciągu ostatnich kilkunastu lat coraz więcej regałów i innych systemów składowania bazuje na wykorzystaniu profili aluminiowych. Również branża budowlana coraz chętniej korzysta z takich rozwiązań. W artykule omawiamy charakterystykę i zastosowanie profili aluminiowych.

Profile aluminiowe

Wszechstronność aluminium

Aluminium swoją popularność zawdzięcza trzem podstawowym parametrom – sztywności, lekkości oraz wytrzymałości. I tak się składa, że są to parametry kluczowe dla wielu konstrukcji stawianych w ramach realizacji wszelkiego rodzaju prac budowlanych.

Postanowiliśmy odbyć rozmowę z pracownikiem firmy Sariv, podczas której zapytaliśmy go o korzyści, jakie ma klient kupujący profile aluminiowe? Odpowiedział nam, że korzyści są dwie – doskonały stosunek wytrzymałości w stosunku do masy własnej profili oraz niezwykle atrakcyjna cena. Dzięki temu profile aluminiowe mogą być wykorzystane do postawienia lekkiej i zarazem bardzo solidnej konstrukcji nośnej, na bazie której wykonuje się np. zabudowy kartonowo-gipsowe. Aluminium ma tę przewagę nad stalą, że jest znacznie mniej podatne na działanie rdzy i wyróżnia się znacznie lepszymi parametrami izolacyjności cieplnej i akustycznej. W dodatku szczotkowane aluminium wygląda bardzo stylowo i atrakcyjnie.

System Easysae

Największą przewagę, jaką charakteryzuje się system Easysae jest możliwość swobodnego łączenia profili. System składa się z dwóch łączników uniwersalnych – jeden służy do łączenia profili pod kątem 90°,a drugi daje możliwość łączenia z kolejnym profilem pod dowolnym kątem w zakresie od 0° do180°. Kompletną konstrukcje można w prosty sposób zdemontować dzięki bardzo sprytnemu uchwytowi. Dzięki temu system gwarantuje szybki i bezproblemowy montaż oraz demontaż.

Gdzie stosuje się profile aluminiowe Easysae?

O części zastosowań już wspomnieliśmy wcześniej (jak choćby konstrukcja nośna do ścianek działowych), jednak profile aluminiowe mają znacznie szersze zastosowanie. Coraz częściej stawia się z nich regały na magazynach czy halach produkcyjnych. Ponadto system ten sprawdza się wszędzie tam, gdzie konieczne jest szybki postawienie i zdemontowania konstrukcji, a więc na:

  • targach,
  • konferencjach,
  • pokazach,
  • imprezach plenerowych.
śr. ocena 0 / głosów 0