Charakterystyka folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa to materiał, bez którego współcześnie trudno byłoby sobie wyobrazić funkcjonowanie wielu branż: przemysłowych, produkcyjnych, czy transportowych. Dzięki niej możliwe jest zabezpieczenie bardzo delikatnych produktów, które chronione są podczas dostarczania. Ciekawostką jest fakt, że folia bąbelkowa to dla wielu osób także forma odstresowania poprzez jej zgniatanie.

Czym jest folia bąbelkowa?

Dlaczego ten materiał stał się tak popularny, że na jego cześć ustanowiono nawet święto? Fenomenem folii bąbelkowej są jej właściwości oraz szerokie możliwości zastosowania. Co ciekawe, materiał ten występuje pod dwiema nazwami:

-folia bąbelkowa,
-folia pęcherzykowa.

Specjalista z hurtowni opakowań jednorazowych Spec-Pack zauważa:

Obydwie nazwy wiążą się bezpośrednio ze strukturą folii. Ma ona unikatową konstrukcję – na jej powierzchni w regularnych odstępach znajdują się pęcherzyki powietrza. To jeden z elementów, który wyróżnia się na tle innych materiałów wykorzystywanych w transporcie. Producenci folii bąbelkowej oferują swoim klientom materiał dostępny w różnych wariantach. Dotyczy to przede wszystkim wielkości oraz rozmieszczenia pęcherzyków powietrza. Na dalszy plan schodzi możliwość dopasowania kolorystki materiału do zamówienia – dodaje.

Zaletą tego materiału jest jego duża elastyczność, która umożliwia dopasowanie się do zabezpieczonych przedmiotów. Folia bąbelkowa skutecznie chroni je przed uszkodzeniami, które mogłyby powstać podczas upadku. Redukuje wszelkie drgania oraz tłumi większe wstrząsy. Ogromnym plusem tego materiału jest również brak przepuszczalności wody, kurzu, pyłów, czy wilgoci.

Zastosowanie folii bąbelkowej

Materiał, jakim jest folia bąbelkowa, stosowany jest obecnie praktycznie w każdej dziedzinie przemysłu. Najpopularniejsze zastosowanie przedstawione zostały poniżej.

1)Na pierwszym miejscu znajduje się zastosowanie folii bąbelkowej do pakowania. Dzięki niej możliwe jest odpowiednie zabezpieczenie przedmiotu przed różnego rodzaju uszkodzeniami.
2)Stosowana jest jako wypełniacz do paczek.
3)Folię bąbelkową wykorzystuje się jako wypełnienie kopert – są to bardzo popularne koperty bąbelkowe dostępne w różnych rozmiarach. Umożliwiają one dostarczanie niewielkich przesyłek, wymagających dodatkowego zabezpieczenia.
4)Materiał znajduje zastosowania podczas przeprowadzek. Folie bąbelkowe często dostępne są w rolkach, dzięki którym można zabezpieczyć swoje meble czy sprzęty AGD przed uszkodzeniami, na jakie mogą być narażone podczas transportu.
5)Folia może służyć jako zabezpieczenie basenu – mało kto wie, że folia bąbelkowa rozciągnięta na basenie skutecznie chroni przed wychładzaniem wody oraz przed dostawaniem się do wnętrza basenu różnego rodzaju zanieczyszczeń.

Folia bąbelkowa to niezwykle uniwersalny materiał. Na uwagę zasługuje także atrakcyjna cena – w stosunku do właściwości, jakie prezentuje.

śr. ocena 5 / głosów 5