Zalety ogrodzeń z siatki zgrzewanej

Ekonomiczne ogrodzenia są coraz popularniejsze – właśnie do ich grona należy siatka zgrzewana. Często staje się stałym elementem działki, czasami pełni funkcję tymczasową, bywa ogrodzeniem przemysłowym, można ją spotkać na placach zabaw, budów… jej zastosowanie jest bardzo szerokie nie tylko z powodu uniwersalności, ale też cennych właściwości. Trwała, solidna, niedroga i łatwa w montażu oferuje […]

ogrodzenie z siatki zgrzewanej

Ekonomiczne ogrodzenia są coraz popularniejsze – właśnie do ich grona należy siatka zgrzewana. Często staje się stałym elementem działki, czasami pełni funkcję tymczasową, bywa ogrodzeniem przemysłowym, można ją spotkać na placach zabaw, budów… jej zastosowanie jest bardzo szerokie nie tylko z powodu uniwersalności, ale też cennych właściwości. Trwała, solidna, niedroga i łatwa w montażu oferuje ogrom korzyści. Jak się sprawdzi u Ciebie?

Ogrodzenia z siatki zgrzewanej – co warto o nich wiedzieć?

Siatki zgrzewane coraz częściej są trwałym ogrodzeniem domów jednorodzinnych, placów budów, obiektów przemysłowych czy działek. Doskonale się sprawdzają na równej powierzchni, gdyż są sztywne i mniej elastyczne. Nie są trudne w montażu, a w razie potrzeby można je przycinać.

Ogrodzenia z siatki zgrzewanej powstają z wykorzystaniem prądu elektrycznego. Druty łączy się poprzez solidne dociskanie przez elektrody zgrzewki do metalu. Prąd skutecznie je rozgrzewa i upłynnia w miejscu styku. Kiedy zostaje on odłączony, zgrzewane punkty stygną, co w efekcie daje trwałe i solidne połączenie.

Ogrodzenia tego typu mają charakterystyczne oczka, które przyjmują kształt prostokątów lub kwadratów. Zazwyczaj można je nabyć w rolkach, co jest bardzo wygodne – kupujesz taką ilość materiału, jakiej potrzebujesz.

Jakie są zalety ogrodzeń z siatki zgrzewanej?

Przede wszystkim siatki zgrzewane są dostępne w przeróżnych wariantach, dlatego każdy z łatwością je dopasuje do swoich potrzeb. Mogą być wykonane z solidnego drutu czarnego, występują w wersji ocynowanej galwanicznie lub ze stali nierdzewnej. Ponadto siatki nierzadko się pokrywa powłokami zabezpieczającymi z tworzywa sztucznego, co jeszcze bardziej uodparnia materiał na korozje, zniszczenia i szkodliwe warunki.

Tak więc siatki zgrzewane są mocne, solidne i dostępne w różnych wariantach. Poza tym wyglądają nadzwyczaj estetycznie i elegancko, a ich montaż jest bardzo prosty. Jako że mają sztywną konstrukcję, nie trzeba ich naciągać czy stosować do nich dodatkowego osprzętu, takiego jak obejmy, śruby i napinacze. Ogrodzenia tego typu z łatwością da się rozłożyć samodzielnie bez dodatkowej pomocy i ponoszenia większych kosztów.

Jak mówi specjalista z firmy METALZBYT POZNAŃ, ogrodzenia z siatek zgrzewanych to niedroga, szybka i uniwersalna propozycja. Ich zadaniem jest przede wszystkim ochrona terenu, jednak niebagatelne znaczenie mają ich estetyka, funkcjonalność i wszechstronne zastosowanie. Mogą sobie na nie pozwolić duże zakłady przemysłowe, jak i właściciele małych działek.

śr. ocena 0 / głosów 0