Zalety mieszkania w domu jednorodzinnym

Dom jednorodzinny czy mieszkanie? Oba rozwiązania mają swoich zwolenników. Różnice między tymi dwoma rodzajami nieruchomości są ogromne, a życie w nich – zupełnie inne. W tym tekście przyjrzymy się temu, co sprawia, że wiele osób nie wyobraża sobie mieszkania gdzie indziej niż w domu jednorodzinnym. Jakie jego zalety cenimy najwyżej? Jakie są mocne strony domów jednorodzinnych?

Dom jednorodzinny – Ty wybierasz, gdzie i jak żyjesz

Ogromną zaletą domu jednorodzinnego jest fakt, że o jego umiejscowieniu decydujesz Ty, a nie deweloper. Możesz kupić działkę dostosowaną do Twoich potrzeb i możliwości finansowych, a następnie postawić na niej dom, który będzie idealnie zorientowany względem stron świata i otoczenia. Wybierając mieszkanie w bloku, masz znacznie mniejszą swobodę. Zawsze jest ono jakimś kompromisem.

Dom jednorodzinny to nie tylko poczucie pełnej niezależności. To, gdzie stoi dom, ma wpływ na zużycie energii, nasłonecznienie wnętrz, a tym samym oszczędność pieniędzy i lepsze samopoczucie domowników – wyjaśnia specjalista z ITS.

Dom jednorodzinny pozwala na wprowadzenie niestandardowych rozwiązań, o które trudno w mieszkaniu w bloku. Celujesz w budownictwo pasywne lub energooszczędne? Dom jednorodzinny pozwoli Ci stworzyć dom, którego utrzymanie będzie tanie i przyjazne planecie. Chcesz mieć dom z naturalnych materiałów? Możesz postawić na gotowy dom z drewna.

Ty wybierasz materiały, więc masz wpływ na jakość konstrukcji i jej trwałość. Z góry wiesz, jak szybko pojawi się potrzeba remontu i co jako pierwsze może wymagać Twojego zainteresowania. W porównaniu z domem mieszkanie jest niewiadomą i wiele osób ma przykre doświadczenia np. z pojawiającą się w mieszkaniu wilgocią czy pękającymi tynkami.

Dom jednorodzinny – Twoje schronienie

Wiele osób marzy o domu jednorodzinnym i poświęca wiele, aby zaoszczędzić na wymarzone cztery kąty z dala od miasta i wzroku sąsiadów. Własny dom to bezpieczeństwo, swoboda i wyjątkowe poczucie prywatności. W domu jednorodzinnym nie słychać kroków sąsiadów z góry. Nie trzeba znosić hałaśliwych studentów, którzy wynajęli mieszkanie obok. Nie przeszkadzamy też nikomu, urządzając choćby najbardziej huczną imprezę. W swoim domu jesteś wolny.

Dom to też przestrzeń na posesji, która go otacza. Nie musisz się martwić o to, że nie będziesz miał gdzie zaparkować. Twoje dzieci mogą bawić się na świeżym powietrzu bez obawy o smog, samochody czy o to, że wybiją komuś okno piłką. Sam możesz stworzyć im idealny plac zabaw, a to, co się na nim znajdzie, ogranicza tylko wyobraźnia – Twoja i Twoich pociech. Jeśli masz psa, będzie najszczęśliwszy na świecie, bo każda pora będzie porą spaceru.

Dom jest też elastyczny. Gdy Twoja rodzina się powiększy, dom może powiększyć się wraz z nią. W każdej chwili możesz go rozbudować lub przebudować, dostosować do potrzeb nowych domowników, niezależnie od tego, czy będzie to niemowlak, czy osoba starsza. Tymczasem mieszkanie w bloku zawsze będzie takie, jak w dniu zakupu.

śr. ocena 5 / głosów 4