Wykorzystanie hal stalowych w logistyce

W centrach logistycznych odbywa się magazynowanie i przeładowywanie towarów. Nowoczesna logistyka od strony stricte technicznej to budowa centrów logistycznych, które nie są jedynie pojedynczymi halami, a kompleksami obiektów. Jedne centra logistyczne są bardziej skoncentrowane, inne bardziej rozproszone, wszystkie wyposażone w odpowiednią infrastrukturę. Łączy je zawsze jedno: hale stalowe, które są najlepszymi konstrukcjami do logistycznej działalności w praktyce.

Stalowa hala magazynowa

Podstawa każdej budowy: odpowiednio przygotowany projekt hal stalowych

Logistyczne centra przeładunkowe, przez które przechodzą tony produktów różnego typu, napływające często z różnych stron świata, powstają najczęściej na obrzeżach miast. Trzeba przy tym zaznaczyć, że muszą być one idealnie skomunikowane przede wszystkim z głównymi drogami transportowymi. Projekt centrum logistycznego jest opracowywany przez współpracujących ze sobą specjalistów z wielu branż. Jak mówi nam przedstawiciel firmy Profix z Krakowa, już samo projektowanie hal stalowych do centrum logistycznego wymaga współpracy między różnymi fachowcami. Hala musi mieć nie tylko odpowiednie wymiary i być konstrukcją wytrzymałą samą w sobie; często przy projektowaniu hali stalowej trzeba brać pod uwagę wiele dodatkowych czynników jak na przykład konieczność zachowania wewnątrz obiektu konkretnej, zadanej temperatury.

Odpowiednie materiały i fachowa realizacja

Wspomnieliśmy akurat o temperaturze nie przypadkowo. Opracowanie projektu hali stalowej do centrum logistycznego to podstawa, ale by całość mogła się udać, bardzo ważny jest wybór odpowiednich materiałów do budowy obiektu i fachowa realizacja. Wybór materiałów do wykonania samej konstrukcji nośnej to często zadanie prostsze niż wybór materiałów do wykonania elementów obudowy, ścian, dachu, do tego wybór odpowiedniej stolarki. Jeśli konieczne jest zachowanie konkretnej temperatury w hali, w której magazynuje się, przepakowuje, czy przeładowuje na przykład produkty spożywcze, medyczne, kosmetyczne, nie można sobie pozwolić na żadne odstępstwa. Nie bez powodu więc przy budowie hal stalowych do centrów logistycznych (jak i zresztą do hal magazynowych, produkcyjnych, dla rolnictwa, sportu, handlu) najczęściej korzysta się z oferty firmy, która ma kompleksową ofertę, tworzy hale stalowe pod szyldem własnej marki. To daje gwarancję rzetelnego opracowania projektu i rozplanowania inwestycji, doboru najlepszych rozwiązań i materiałów, realizacji wykonania zgodnie z wyznaczonymi terminami. To gwarancja na wykonane projekty.

śr. ocena 0 / głosów 0