Jak wybrać najlepszą firmę deweloperską?

Stojąc przed zakupem mieszkania, jedną z najważniejszych decyzji, jakie musimy podjąć, jest wybór dewelopera. Wbrew pozorom, różnice między ofertą poszczególnych deweloperów mogą być bardzo duże, dlatego jeszcze zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego, sprawdźmy, co dokładnie oferuje. Na co zawracać szczególną uwagę przy wyborze firmy deweloperskiej?

Jak wybrać najlepszą firmę deweloperską?

Doświadczenie i pozytywne opinie wśród klientów

Zakup mieszkania, zwłaszcza nowego z rynku pierwotnego, to bardzo poważny wydatek. Inwestując nasze pieniądze musimy, mieć pewność, że trafią one w ręce uczciwej firmy, która w pełni wywiąże się z zawartej z nami umowy. Aby zyskać taką pewność, powinniśmy w pierwszej kolejności zapoznać się z historią dewelopera, którego usługami się interesujemy. W tym celu można sprawdzić wcześniejsze realizacje firmy. Wiele z nich, np. szczeciński Graz Deweloper, umieszcza swoje wcześniejsze realizacje na stronie internetowej. Warto bowiem postawić na sprawdzone i od wielu lat obecne na rynku nieruchomości firmy. Dzięki temu będziemy mieli gwarancję, że firma dotrzyma postanowień umownych, a nasze mieszkanie będzie dokładnie takie, jakie sobie wymarzyliśmy. W razie wątpliwości zapoznajmy się także z opiniami na temat wybranego dewelopera od innych jego klientów. Pozytywne opinie to bowiem najlepsza forma reklamy.

Wysoka jakość wykonania i dobre materiały

Kiedy już wybraliśmy kilka firm deweloperskich godnych naszego zainteresowania, warto także dowiedzieć się, jakich materiałów używają one do budowy mieszkań. Dobra firma deweloperska nie może bowiem oszczędzać na materiałach, jakie wykorzystuje. Tylko solidne i najwyższej jakości materiały gwarantują nam bowiem trwałość, bezpieczeństwo oraz zadowolenie z zakupionej nieruchomości. Aby się tego dowiedzieć, powinniśmy także zbadać, jakie rozwiązania technologiczne stosuje dany deweloper oraz poznać opinie osób, które już mieszkają w zakupionych od niego mieszkaniach. Im będą one lepsze, tym większa pewność, że my także będziemy zadowoleni z zakupu.

Przejrzyste warunki umowne

Ostatnim kryterium jest zapoznanie się z umową kupna-sprzedaży mieszkania, którą przedstawi nam deweloper. Warunki umowne powinny być przejrzyste i zrozumiałe, a w razie jakichkolwiek wątpliwości, deweloper powinien służyć nam pomocą w ich wyjaśnieniu. Warto także przekazać umowę do przeanalizowania prawnikowi lub innej osobie, która zna się na tego ustaleniach tego rodzaju. Dzięki temu będziemy wiedzieli, czego możemy wymagać od dewelopera oraz mieć świadomość naszych praw oraz obowiązków wobec niego.