Rola posypek utwardzających przy tworzeniu posadzek przemysłowych

Posadzka przemysłowa musi być niezwykle trwała i wytrzymała na różnego rodzaju uszkodzenia i czynniki zagrożenia. Ogromną rolę dla trwałości takiej posadzki odgrywa jej zewnętrzna warstwa czyli posypki utwardzające. Co powinniśmy wiedzieć na temat tych posypek? Jakie są ich właściwości? Dlaczego są one tak istotne? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym krótkim artykule.

posadzki-przemyslowe

Sucha posypka – najpopularniejsze wykończenie posadzek przemysłowych

Większość firm, zajmujących się budową posadzek przemysłowych, do wykończenia powierzchni posadzki stosuje suchą posypkę. To rozwiązanie sprawdzone i stosunkowo tanie. Ważne jest tu jednak właściwe wykonanie prac- tylko wtedy zyskamy odporność na ścieranie i pylenie oraz ogólnie poprawioną twardość posadzki przemysłowej. Kiedy posadzka nie zostanie wykonana prawidłowo, a warstwa posypki zostanie nałożona w wadliwy sposób, to posadzka nie przetrwa w całości nawet roku. Trzeba pamiętać jednak, że poza umiejętnościami pracowników firmy zajmującej się wylewaniem posadzki, ważna jest też jakość samej posypki. Bardzo dobre posypki mineralne znajdziemy w ofercie przedsiębiorstwa Cemix Sp. z o.o.

Właściwości posypek mineralnych

Posypki mineralne są często stosowane do wykańczania posadzek przemysłowych. Na rynku dostępne są takie posypki w kilku różnych wariantach. Różnią się one między sobą składem i właściwościami.

  • Posypka cementowo-kwarcowa – pozwala uzyskać trwałą, odporną na ścieranie powierzchnię. Doskonale łączy się z posadzką. Pozwala też osiągnąć ciekawe efekty wizualne, bo jest dostępna w wielu różnych kolorach. Ze względu na brak metalowych dodatków, taka posypka może być stosowana w środowisku wilgotnym. Gwarantuje nam niepylącą i trudno przesiąkalną posadzkę. To dlatego tego rodzaju wykończenie stosuje się na posadzkach przemysłowych w halach przemysłowych, magazynach, elektrowniach a także w rafineriach i browarach.
  • Posypka z dodatkiem kruszywa elektrokorundowego – taka posypka pozwala na stworzenie trwałej posadzki, która będzie niezwykle odporna na ścieranie. Również dostępna w wielu kolorach – zastosowania podobnie jak posadzka z posypką cementowo-kwarcową, jednak ten rodzaj posypki ma szczególne zastosowanie także w halach przemysłu ciężkiego.
  • Posypki na posadzki pod ruch ciężki z karborundem – nadają się do doków hal przemysłu ciężkiego, parkingów i innych przestrzeni narażonych na duże obciążenie. Dostępne w wielu kolorach, niepylące i trudno przesiąkliwe.
śr. ocena 5 / głosów 6