Oryginalne lampy do salonu – pomysły zakupowe

Chcesz zmienić aranżację i szukasz nowych lamp do salonu? Pamiętaj, że trendy wnętrzarskie zmieniają się z sezonu na sezon. Najlepiej byś kierował się zatem własnym stylem. Jeśli nie masz jasno sprecyzowanych oczekiwań, możesz posiłkować się modnymi akcesoriami, które mimo upływu lat cały czas pozostają na topie. Chodzi między innymi o wielopunktowe lampy i oświetlenie dodatkowe.

oświetlenie wnętrza

Jedna czy kilka lamp w salonie? Oryginalne, wielopunktowe oświetlenie

Jeszcze w latach 90 oświetlenie salonowe bazowało na jednej, głównej lampie, która wisiała na środku sufitu. Ewentualnie uzupełniało się ją stojącą, podłogową lampą w rogu pokoju. Dziś stawia się raczej na kilka źródeł światła, co trzeba jednak odpowiednio wcześnie zaplanować. Jeśli chodzi zaś o konkretne modele lamp, to największą popularnością cieszą się te o nowoczesnym wzornictwie. Większość osób urządzając swoje mieszkania, sięga bowiem po minimalistyczne meble o wysokim połysku. A do takiego wyposażenia pasują akcesoria wykonane z naturalnych elementów.

Jeśli nie masz możliwości zamontowania kilku źródeł oświetlenia, możesz zdecydować się na nowoczesną lampę z kablem w oplocie. Jak wygląda taki model? Otóż instalacja składa się z żarówek i sznurków. Można ją dowolnie modyfikować i dostosowywać do wnętrza. Ciekawą propozycją jest też lampa spotilight.Punktowe, ruchome oświetlenie o nazwie spotilight jest rozwiązaniem funkcjonalnym i oryginalnie estetycznym. Dzięki takiej lampie można swobodnie operować strumieniem padającego światła. Lampa spotilight zajmuje niewiele miejsca, dlatego idealnie sprawdza się, jako oświetlenie dodatkowe. Minimalistyczny model lampy do salonu zdaje egzamin także, jako światło główne – wyjaśnia przedstawiciel sklepu Światło Cienie Oświetlenie do domu i ogrodu.

Lampy do salonu – oświetlenie dodatkowe

Wiesz już, na jakie lampy sufitowe się zdecydujesz, ale nadal zastanawiasz się nad oświetleniem dodatkowym? Możesz postawić na klasyczną lampę stojącą, która najlepiej prezentuje się w pobliżu kanapy lub fotela. Wprowadza przytulny nastrój i umożliwia wieczorne oddawanie się lekturze. Chcesz czegoś bardziej oryginalnego? W takim razie postaw na małe lampki stołowe. Takie oświetlenie najlepiej sprawdza się podczas posiłków. Zapalone wprowadza do wnętrza półcień, tworząc specyficzną atmosferę.

Dodatkowe oświetlenie tworzy w salonie strefę relaksu i wyciszenia. Nie warto z niego rezygnować, choć nie można z nim też przesadzać. Zbyt wiele dodatkowych punktów światła drażni i męczy ludzkie oczy. Wszystkie lampy do salonu trzeba też odpowiednio do siebie dobrać. Weź pod uwagę, że kolejne akcesoria muszą pasować wzornictwem i stylem.

.

śr. ocena 0 / głosów 0