Jak działają kopalnie piachu?

Kopalnie piachu, inaczej piaskownie lub piaskarnie – bez nich wiele branż nie mogłoby istnieć. Kopalnie piachu dostarczają bowiem jednego z najważniejszych surowców wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu. To kruszywo naturalne znajduje bardzo szerokie zastosowanie i występuje pod różną postacią. Jak działa dobra piaskarnia i czym powinna się wyróżniać?

Kopalnia piachu – rodzaje surowców i ich zastosowanie

Piaskownie przede wszystkim wydobywają różne rodzaje piasku. Oprócz niego kopalnie piachu oferują także inne surowce, pośród których wyróżniamy m.in. żwir, pospółkę, kruszywo drogowe czy ziemię i torf

Jak i gdzie są one wykorzystywane?

Surowce te znajdują szerokie zastosowanie zarówno w budownictwie, jak i w przemyśle. W zależności od rodzaju powszechnie wykorzystywane są jako składniki chemii budowlanej takiej jak np. zaprawy murarskie oraz służą jako podsypka budowlana. Stosowane są również do produkcji betonu, mas bitumicznych, cementu oraz prefabrykatów budowlanych. Wreszcie bardzo pomocne bywają w przemyśle odlewniczym i ceramicznym oraz w ogrodnictwie i branży dekoracyjnej.  

Dobra kopalnia piachu, czyli jaka?

Nowoczesne kopalnie piachu podczas pracy wykorzystują nowoczesny sprzęt. Nie oznacza to jednak, że rezygnują z tradycyjnych, wypracowanych przez lata metod wydobycia. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku późniejszego procesu obróbki surowców, a także ich dystrybucji. Profesjonalne piaskarnie łącza nową technologię ze starymi, sprawdzonymi sposobami wydobywania kruszyw budowlanych i drogowych. Dzięki temu ich praca może osiągać odpowiedni poziom wydajności.

W celu zakupu piachu czy innych wyżej wymienionych surowców najlepiej jest skorzystać z oferty przedsiębiorstw, które posiadają swoje własne kopalnie tak jak PW Stachyra, które dostarcza najwyższej jakości surowców na terenie całego województwa lubelskiego.

Dlaczego?

Otóż takie rozwiązanie gwarantuje najkorzystniejszy stosunek jakości kruszywa do jego ceny. Ponadto profesjonalne firmy tego typu zapewniają najwyższy standard usług.

Własna produkcja pozwala im bowiem na stworzenie bardzo korzystnej oferty. Wiele surowców może być dostępnych dla klientów w atrakcyjnych cenach. Wydobycie, a następnie obróbka i dystrybucja przeprowadzane w obrębie jednego przedsiębiorstwa przy zachowaniu właściwych standardów zapewnia najwyższą jakość oferowanych rodzajów piasku czy innych kruszyw. Ponadto takie rozwiązanie jest bardzo wygodne dla klienta, szczególnie jeśli z oferty kopalni mogą korzystać również klienci indywidualni. Wówczas zamówienie odpowiedniej ilości surowca nie stanowi żadnego problemu.

śr. ocena 5 / głosów 5