Idealne mieszkanie dla singla

Niegdyś o zakupie mieszkania myślały głównie pary lub rodziny z dziećmi. Obecnie sytuacja uległa zmianie i coraz więcej singli poważnie rozważa zakup własnego lokum zamiast płacenia za wynajem. Wpływa na to coraz lepsza sytuacja na rynku pracy oraz osiąganie przez młode osoby wysokich zarobków już po studiach. Jak wybrać idealne lokum do zamieszkania w pojedynkę?

mieszkanie dla singla

Kawalerka czy może większe mieszkanie?

Pozornie najlepszym wyborem dla jednej osoby wydaje się zakup kawalerki lub małego mieszkania typu studio. Pozornie, gdyż często już po fakcie okazuje się, że takie mieszkanie jest zbyt małe. Kalkulując budżet, który chcemy przeznaczyć na kupno nieruchomości, warto więc wziąć pod uwagę największe mieszkanie, na które możemy sobie aktualnie pozwolić finansowo. Zakup własnego „M” to inwestycja na lata i mieszkanie powinno być już na starcie odpowiednio duże, byśmy po kilku latach nie musieli mierzyć się z koniecznością jego sprzedaży czy zamiany, które to czynności zawsze wiążą się z pewnymi stratami finansowymi. Jakiej więc wielkości powinno być idealne mieszkanie dla singla?

Z pewnością dobrą opcją będzie kupno mieszkania dwupokojowego, z czego jedno pomieszczenie przeznaczymy na sypialnię, a drugie na salon. Aktualnie większość nowych mieszkań jest projektowanych z kuchnią w aneksie, co pozwala na znacznie większą oszczędność metrażu. Wybierając większych rozmiarów lokum, będziemy mieli także możliwość goszczenia u siebie przyjaciół czy członków rodziny w bardziej komfortowych warunkach. Jeśli natomiast mamy nieco lepsze możliwości finansowe, możemy rozglądać się nawet za segmentem z ogrodem – takie w swojej ofercie ma na przykład Przedsiębiorstwo Budowlane Ekodom.

Dokładne zapoznanie się z ofertą mieszkań dostępnych na rynku nieruchomości

Każdy chyba zdaje sobie sprawę, że poważne inwestycje nie lubią pośpiechu. Podobnie jest w przypadku wyboru odpowiedniego mieszkania. Zanim więc zdecydujemy się na zakup konkretnego lokalu, warto dokładnie zbadać rynek nieruchomości. Sprawa w przypadku singli jest nieco łatwiejsza, niż ma to miejsce w wypadku pary czy całej rodziny, gdyż musi on zaspokoić jedynie swoje własne preferencje i wymagania odnośnie do nowego mieszkania. Nie znaczy to jednak, że powinien kupić pierwsze lepsze mieszkanie z brzegu. Oglądajmy więc dostępne na rynku mieszkania na sprzedaż, a jeśli dalej będziemy mieli problem z wyborem, zwróćmy się także do doradcy, który pomoże nam wybrać mieszkanie spełniające nasze wymagania. Pamiętajmy także, że mieszkanie powinno być dostosowane do naszych potrzeb pod względem metrażu, rozkładu, lokalizacji, a przede wszystkim pod względem finansowym. Jego utrzymanie jest bowiem kosztem, który będziemy musieli pokrywać przez kolejne lata.