Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalne projektowanie wnętrz?

Wnętrza, w których spędzamy większość czasu, mają ogromny wpływ na jakość naszego życia. Dlatego nie warto zadowalać się przeciętnym lub nieprzemyślanym wnętrzem, lecz powierzyć je profesjonalnemu projektantowi. Co ma nam do zaoferowania osoba specjalizująca się w projektowaniu wnętrz i dla kogo przeznaczone są tego typu usługi? Jak wygląda współpraca z projektantem?

projekt

Co może mi zaproponować profesjonalny projektant wnętrz?

Czym tak naprawdę zajmuje się projektant wnętrz i jaki produkt otrzymamy, gdy zdecydujemy się na jego usługi? Zapytaliśmy o to w Pracowni Projektowej In-Designer.

Osoba, która zdecyduje się nam powierzyć stworzenie swojego wnętrza, otrzyma miejsce, które nie tylko pięknie wygląda, ale też jest funkcjonalnie dostosowane do swojego przeznaczenia. Oznacza to, że na wszystko znajdzie się miejsce, łatwo będzie utrzymać porządek i nawet niewielkie wnętrze będzie przestronne – powiedział w rozmowie z nami założyciel pracowni In-Designer Damian Piłat. – Opracowujemy wzory i kolorystykę, które współgrają ze sobą i z upodobaniami osób korzystających z pomieszczenia. W ten sposób zapewniamy dobry wygląd, wygodę i przyjemność codziennego użytkowania wnętrz. 

Na czym polega praca projektanta wnętrz?

Projektowanie zaczyna się od pomiarów wnętrza i wykonania rysunków technicznych, na których następnie odbywają się prace koncepcyjne. Na tym etapie projektant zagospodarowuje przestrzeń, wybiera meble, dobiera materiały i kolory oraz przygotowuje wizualizacje, które są przedstawiane klientowi. Gdy zaakceptuje on zaprezentowane materiały, przygotowywane są projekty wykonawcze, na bazie których możliwe jest przeprowadzenie prac, stworzenie umeblowania itd. Autor projektu do zamknięcia realizacji czuwa nad jej przebiegiem.

Dla kogo są przeznaczone usługi projektantów wnętrz?

Usługi profesjonalnego projektowania wnętrz przestają być czymś elitarnym. Obecnie przeciętny Kowalski może skorzystać z nich w zakresie, jakiego potrzebuje. Może to być wyłącznie konsultacja albo projekt i realizacja od A do Z już na etapie budowy we współpracy z wykonawcami. Dzięki szerokiej ofercie usług w różnym zakresie każda osoba, która planuje odmienić swoje wnętrze, może sobie pozwolić na skorzystanie z wiedzy eksperta i lepsze wydanie środków przeznaczonych na urządzenie pomieszczeń.

Projektanci wnętrz świadczą więc usługi każdemu. Może to być właściciel świeżo zakupionej kawalerki, która wymaga nieco pracy, jak również inwestor budujący ogromny hotel, który musi planować wygląd wnętrz, zanim jeszcze budynek zostanie wzniesiony.

śr. ocena 5 / głosów 1