Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Zakup własnego mieszkania to jedna z największych i najważniejszych inwestycji w życiu każdego człowieka. Podejmując decyzję o jego kupnie, wielu z nas staje przed dylematem, czy szukać mieszkania na rynku wtórnym, czy może zdecydować się na jego zakup od dewelopera. Niewątpliwie każda z tych opcji ma swoje plusy. W tym artykule skupimy się na zaletach kupna mieszkania bezpośrednio od dewelopera.

Wyższa wartość lokalu w razie sprzedaży

Niewątpliwie nowe mieszkania, których będziemy pierwszymi właścicielami, są wyżej cenione na rynku nieruchomości – zwłaszcza gdy kupujemy od znanego dewelopera, jak na przykład firmy MHaus. Nie znaczy to jednak, że my sami będziemy musieli za nie więcej zapłacić. Okazuje się bowiem, że w razie gdybyśmy zdecydowali się po kilku latach na sprzedaż czy zamianę takiego mieszkania, będziemy mogli śmiało uzyskać znacznie wyższą cenę od potencjalnego nabywcy, niż w przypadku sprzedaży mieszkania starszego. Zakup mieszkania od dewelopera można więc śmiało polecić osobom, które w przyszłości planują jego sprzedaż i kupno większego lokum, albo noszą się z namiarem przeprowadzki.

Łatwiejsze uzyskanie kredytu

Niewiele osób, które marzą o własnym mieszkaniu, posiada odpowiednie oszczędności by zakupić je za gotówkę. Jedynym rozwiązaniem w tym wypadku będzie więc staranie się o przyznanie kredytu hipotecznego. Banki, które świadczą tego typu usługi, są jednak znacznie bardziej chętne, by udzielić pożyczki na zakup nowego mieszkania pochodzącego właśnie od dewelopera. Wiąże się to bowiem ze znacznie mniejszym spadkiem jego wartości wraz z upływem lat i, co za tym idzie, większym bezpieczeństwem kredytodawcy.

Gwarancja

Zgodnie z prawem, kupując nowe mieszkanie, otrzymujemy na nie gwarancję. Deweloper odpowiada bowiem przed nabywcą przed okres 5 lat za wady sprzedanej przez siebie nieruchomości. Będzie to wiec idealne rozwiązanie dla osób, które chcą czuć się pod tym względem bezpiecznie. Kupując mieszkanie na rynku wtórnym, nikt nie da nam bowiem na nie gwarancji.

Możliwość wykończenia według własnego gustu

Kupując mieszkanie w tzw. stanie deweloperskim mamy pełną możliwość dowolnej personalizacji jego wnętrza. Tylko od nas samych zależy to, w jaki sposób je wykończymy. Nie musimy więc inwestować dużych pieniędzy w odremontowanie mieszkania używanego przez innych, by przystosować je do naszych osobistych wymagań. Zakup mieszkania od dewelopera będzie więc znakomitym wyborem dla osób, które lubią mieć wszystko zrobione według własnych upodobań.