Cechy napędów do bram garażowych i wjazdowych

Masz piękną bramę garażową. Sąsiedzi nie mogą się nachwalić, patrzą z lekką zazdrością. Ty też cieszysz się jak dziecko, gdy codziennie rano otwierasz garaż jednym kliknięciem… Ale radość nie trwa długo. Coś zaczyna się psuć. Czy kupiłeś wadliwą bramę? Niekoniecznie. Być może nie zwróciłeś należytej uwagi na napęd bramy!

napedy do bram

Napęd – detal, który przesądza sprawę

Automatyczna brama garażowa z kiepskim napędem szybko stanie się przyczyną frustracji. To jak kupić piękne auto z beznadziejnym awaryjnym silnikiem! Dlatego choć estetyka bramy to pierwsze, co przyciąga nasz wzrok, warto zwrócić uwagę na mniej atrakcyjne wizualnie elementy bramy garażowej. Napędy wytwarza wielu różnych producentów. Dobry sprzedawca bram garażowych, jak np. Erbi, oferuje wyłącznie sprawdzone i wysokiej jakości napędy, w pełni kompatybilne z oferowanymi bramami. Przy wyborze dobrze zdać się na doradztwo fachowca, który dobierze moc silnika do rozmiarów i masy bramy oraz częstotliwości eksploatacji (zbyt słabe silniki mogą przegrzewać się przy częstym używaniu, np. w obiektach użyteczności publicznej).

Możliwości, jakie daje nowoczesna technologia

Nowoczesne napędy do bram garażowych to nie tylko silniczek, który otwiera i zamyka bramę. Współczesne napędy to inteligentne urządzenia, które ułatwiają nam życie na co dzień. Przykładowo, napędy firmy Hörmann dzięki bogatemu wyposażeniu zapewniają pełne bezpieczeństwo, a przejazd przez bramę odbywa się błyskawicznie – w ciągu dziesięciu sekund garaż jest otwarty, a dzieje się to płynnie i tak cicho, że można spokojnie korzystać z samochodu bez obaw o to, że obudzimy rodzinę i sąsiadów. Mechanizmy automatycznego zatrzymania sprawiają, że brama nie zrobi nikomu krzywdy, ani nie zepsuje niczego, co akurat znajdzie się w jej świetle.

Jak pisze dystrybutor: Zaawansowane algorytmy informują napęd czy gwałtowne zwiększenie oporów ruchu zwiastują kolizję.

Nowoczesne technologie usprawniają także sterowanie i kontrolę. Mikronadajniki, czytniki linii papilarnych czy sterowanie kodowe to propozycje odpowiadające na potrzeby świata, w którym coraz większe znaczenie odgrywa technologia. Nie są to wszystkie udogodnienia, jakie możemy znaleźć w napędach bram garażowych.

Te i inne elementy sprawiają, że użytkowanie bramy garażowej jest w pełni komfortowe i ograniczone jedynie do obsługi pilota, a nawet telefonu. Wygląda na to, że rozwój systemów napędowych dąży do coraz większego zakresu automatyki i integracji z innymi sprzętami codziennego użytku. Inteligentne silniki współpracują z równie inteligentnymi telefonami i dzięki bezprzewodowej technologii niemal myślą za nas, zapewniając komfort i bezpieczeństwo. Choć możemy cieszyć się wieloma udogodnieniami w tej dziedzinie, wygląda na to, że ostatnie słowo jeszcze nie padło i już wkrótce będziemy mogli korzystać z wynalazków rodem z marzeń futurystów – nawet w zakresie napędów do bram garażowych.