Bądź na czasie. Najnowsze trendy w stolarce okiennej

Branża stolarki okiennej to jeden z najbardziej konkurencyjnych sektorów polskiej gospodarki. Renomowane marki stają na wysokości zadania, dopasowując swoje oferty do obowiązujących trendów światowych. To nie tylko oznaka mody, ale praktycznego myślenia o oknach. Jakie rozwiązania okienne są obecnie ,,na topie”, znajdując zasłużone uznanie wśród klientów?

Cenne oszczędzanie

Zauważalnym zjawiskiem w naszych kraju, jest wzrost świadomości na temat oszczędzania energii. Coraz więcej osób dąży do wyboru produktów, zapewniających wysoką termoizolacyjność, a tym samym niskie straty ciepła. Niebagatelną rolę w tym procesie odgrywają okna. Modele o odpowiednim współczynniku przepuszczalności ciepła, dobrze dobranych profilach i przeszkleniach, są szczególnie cenione. Polacy upodobali sobie przede wszystkim drewno, jako materiał naturalny i sprawdzony. Nie jest to myślenie stereotypowe – większość okien drewnianych gwarantuje lepsze parametry energooszczędności, niż ich odpowiedniki z PCV. Stopniowo rośnie też sprzedaż modeli drewniano-aluminiowych, łączących walory oszczędności i wytrzymałości. Produkty tego typu ma w swojej ofercie m.in. renomowana fabryka okien ,,Urzędowski”.

Niech stanie się światłość

Naturalne oświetlenie pełni niebagatelną rolę przy projektowaniu wnętrz. Dobrze doświetlone pomieszczenie wygląda przyjaźniej, wpływając pozytywnie na nastrój domowników. Dodatkowe promienie słońca, to także gwarancja większej ilości dostarczanego ciepła. Sporo osób zwraca uwagę na te czynniki, decydując się na okna o rozmiarach ponad standardowych. Obecnie, wyjątkową popularnością cieszą się duże przeszklenia w formie okien i drzwi tarasowych. Poza zwiększoną powierzchnią doświetlającą, nadają one pokojom wrażenia przestronności i otwartości. To świetna opcja dla osób, posiadających mieszkania parterowe, bądź domy jednorodzinne.

Egzotyka wkracza na salony

Okna sosnowe i dębowe to tradycja, ale też coraz częściej rutyna. Zaskakujące efekty estetyczne zapewniają gatunki z drewna egzotycznego. Okna z teaku, iroko, czy orzecha amerykańskiego są dość drogie i ekskluzywne, jednak zdecydowanie warte swojej ceny. Poza wyjątkową gamą barw, unikalną fakturą i usłojeniem, gwarantują świetne właściwości użytkowe – wytrzymałość, twardość i sprężystość, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. To dobra inwestycja dla osób, ceniących oryginalność i praktyczność.

Stylistyczny misz-masz

Prostokątne formy wydają Ci się nudne? Z drewna, da się wykonać okna o praktycznie dowolnym kształcie – owalu, łuku, rąbu, czy trapezu. W doborze pomagają specjaliści, na etapie projektowania okna. Proces wykonawstwa również jest traktowany z należytą pieczołowitością. ,,Wszystkie nietypowe konstrukcje wykonujemy na komputerowo sterowanych obrabiarkach CNC, z dokładnością do dziesiątych części milimetra. Prace te są poprzedzone rysunkami technicznymi w standardzie CAD. Dzięki temu, nie ma miejsca na błędy i pomyłki” – relacjonuje przedstawiciel marki ,,Urzędowski”.

Zabawa dla każdego?

Na wprowadzenie okiennych nowinek może pozwolić sobie niemal każdy. Oczywiście ze świadomością własnych ograniczeń. Bez tarasu, nie zafundujemy sobie okien tarasowych. Z kształtem okna nie zaszalejemy, jeśli mieszkamy w budynku o klasycznej elewacji. Dobór materiału i konstrukcji profili, powinien być już jednak łatwiejszy.

Ewentualne pomysły najlepiej przedyskutować z fachowcami – szczególnie tymi, realizującymi trudne i wymagające projekty. Specjaliści firmy ,,Urzędowski” służą radą i sugestią, opierając się na wieloletnim doświadczeniu, wiedzy i nowoczesnych technologiach. Bądź na czasie i nadaj swoim oknom nowego blasku!