Materiał Partnera

Zalety ram aluminiowych

Zalety ram aluminiowych

Obecnie na rynku dostępna jest bogata oferta ram. Możemy wybierać spośród różnych ich kształtów, stylów oraz materiałów wykonania. W takiej sytuacji pojawia się zatem pytanie, które z nich będą najbardziej praktyczne, a przy tym wyróżniające się dużą estetyką? Podpowiadamy: ramy aluminiowe. Dlaczego? Otóż posiadają one wiele zalet. Jakich? Przeczytaj i sprawdź!

Ramy aluminiowe – rozwiązanie uniwersalne

Właściwości materiału, jakim jest aluminium sprawiają, że wykonane z niego ramy wyróżniają się uniwersalnością.

Jak wyjaśnia nasza rozmówczyni z firmy Sayart, która specjalizuje się w produkcji ram aluminiowych: Aluminium, podobnie jak szkło, to surowiec, który posiada uniwersalne właściwości. Co najważniejsze, przekładają się one zarówno na względy estetyczne, jak i praktyczne wykonanych z tego materiału ram.

Co to oznacza w praktyce?

Aluminiowe ramy, dzięki uniwersalnym walorom estetycznym doskonale wpiszą się w niemal każdy wystrój wnętrza. Będą świetną ozdobą tak w nowoczesnym domu czy mieszkaniu, jak i w tradycyjnie zaaranżowanych pomieszczeniach. Dalej – takie ramy stanowią również dobrą oprawę dla różnego rodzaju prac plastycznych, nie ograniczają się bowiem jedynie do płócien obrazów – dodaje nasza rozmówczyni.

Trwała i solidna ozdoba

To jeszcze nie wszystkie zalety ram aluminiowych. Kolejnym wielkim atutem tego typu opraw jest ich niezwykła trwałość oraz wytrzymałość. Ponadto wyróżniają się one wysokim stopniem odporności na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki temu aluminiowe ramy z powodzeniem mogą zdobić ściany, znajdujące się wewnątrz pomieszczeń o różnym przeznaczeniu, nawet w kuchni czy w łazience, gdzie panują warunki, niesprzyjające większości innych materiałów. Aluminium jednak bardzo dobrze znosi wilgoć czy wysokie temperatury. Taka rama nie straci więc swoich właściwości także na skutek działania intensywnych promieni słonecznych. Jednym słowem, rama aluminiowa może zawisnąć wszędzie.

Duże możliwości i różnorodność

Jakie jeszcze zalety posiadają ramy aluminiowe?

Ramy, wykonane z aluminium nie są kłopotliwe w utrzymaniu, nie wymagają bowiem zabiegów pielęgnacyjnych ani nie sprawiają trudności w ich czyszczeniu. Jeśli więc myślisz o tym, aby ozdobić wnętrze swojej kuchni zdjęciami lub pracami plastycznymi – rama aluminiowa będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie odkształci się, nie będzie absorbowała kuchennych aromatów, a w razie potrzeby, łatwo będzie można ją wyczyścić. Podobnie rzecz ma się w przypadku zawieszania takich ram w łazienkach czy pokojach dziecinnych.

Na koniec jeszcze jedna ważna zaleta. Dzięki cennym właściwościom aluminium, ramy mogą występować w bogatej kolorystyce oraz w różnorodnych formach i wzorach. A zatem każdy z nas znajdzie wśród nich coś dla siebie.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy