Materiał Partnera

Zalety kotłów gazowych marki Viessmann

Zalety kotłów gazowych marki Viessmann

Marka Viessmann od ponad 25 lat dostarcza na polski rynek nowoczesne systemy grzewcze, w tym tradycyjne i kondensacyjne kotły gazowe. Urządzenia te zapewniają domownikom komfort cieplny na najwyższym poziomie, ale to nie jedyna ich zaleta. W poniższym wpisie przybliżamy, czym wyróżniają się kotły marki Viessmann i dlaczego warto rozważyć ich zakup.

Prostota obsługi i nowoczesny design

Kotły nowej generacji to urządzenia inteligentne, dlatego sterowanie nimi jest niezwykle proste. W kotłach marki Viessmann znajdziemy łatwy w obsłudze 7-calowy wyświetlacz dotykowy. Dużym udogodnieniem jest także wbudowana na całej szerokości urządzenia dioda świetlna, której podświetlenie informuje o prawidłowej pracy kotła, a miganie wskazuje na zakłócenia w działaniu urządzenia.

Jak wyjaśnia pracownik firmy Merkury:

Dzięki technologii Wi-Fi domownik może sterować kotłem za pomocą smartfona. Takie rozwiązanie pozwala użytkownikowi na zmianę ustawień temperatury także wtedy, gdy nie znajduje się on w domu. Co więcej, również serwisant może skontrolować pracę kotła zdalnie i tym samym przyspieszyć proces naprawy ewentualnych usterek.

Nowoczesny design kotłów gazowych Viessmann pozwala na bezproblemowe dopasowanie ich do zaaranżowanego wnętrza kuchni, łazienki i innych pomieszczeń. W zależności od modelu, urządzenie można zawiesić na ścianie, wbudować w ścianę lub postawić w wybranym miejscu.

Energooszczędność na miarę potrzeb

Kotły Vitodens marki Viessmann pozwalają zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, ponieważ zastosowano w nich kilka innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest palnik promiennikowy, dzięki któremu spalanie gazu zachodzi w niższej temperaturze, co wpływa na większą wydajność kotła. Ponadto w kotłach gazowych znajduje się wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej odpowiadający za sprawne odbieranie ciepła ze spalin. W kotłach kondensacyjnych wykorzystujących proces kondensacji wydajność sięga 108%, co przekłada się na mniejsze zużycie gazu, a więc i niższe koszty ogrzewania.

Łatwo dostępny serwis w całej Polsce

W przypadku urządzeń grzewczych dostępność serwisu to sprawa kluczowa. Firma Viessmann posiada całodobowy serwis telefoniczny oraz wiele punktów serwisowych zlokalizowanych w każdym województwie. Szybki i sprawny serwis przyda się nie tylko w razie usterki, ale też w ramach corocznego przeglądu technicznego kotła gazowego.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy