Materiał Partnera

Zalety klimatyzacji przenośnej

Zalety klimatyzacji przenośnej

W upalne letnie dni sprawna klimatyzacja jest jedynym rozwiązaniem, umożliwiającym normalne funkcjonowanie. Dlatego montaż klimatyzacji jest już standardem przede wszystkim w pomieszczeniach biurowych, sklepach, hotelach i rozmaitych budynkach użyteczności publicznej. Czy zakup klimatyzacji musi wiązać się z dużą inwestycją i skomplikowaną instalacją nowego systemu? Nie!

Dla kogo klimatyzacja przenośna?

W większości nowych inwestycji budowlanych, montaż systemu klimatyzacji jest uwzględniany już na etapie projektowania – zauważa nasz rozmówca z firmy CENTROWENT. W takiej sytuacji najczęściej wybierane są kompleksowe rozwiązania z jednostkami wewnętrznymi montowanymi na stałe w sufitach lub na ścianach.
Jednak w istniejących już budynkach, zwłaszcza w wynajmowanych biurach niewielkich firm oraz mieszkaniach prywatnych, montaż kompletnego systemu klimatyzacji od podstaw może okazać się przedsięwzięciem nazbyt kosztownym i uciążliwym. Nie oznacza to, że jesteśmy pozbawieni możliwości regulacji temperatury w pomieszczeniu. Rozwiązaniem są klimatyzatory przenośne.

Możliwości klimatyzacji przenośnej

Podstawową zaletą klimatyzacji przenośnej jest oczywiście możliwość szybkiego i sprawnego sterowania temperaturą panującą w pomieszczeniu. Klimatyzatory mogą jednak pełnić więcej funkcji, takich jak regulacja wilgotności powietrza, oczyszczanie go, wentylacja czy nawet ogrzewanie.

Łatwość użytkowania

Cechą wyróżniającą urządzenia przenośne od stacjonarnych klimatyzatorów jest, jak wskazuje sama nazwa, mobilność. Zakup takiego urządzenia nie wymusza konieczności zmierzenia się ze skomplikowanym montażem, ani dokonywania żadnych zmian w konstrukcji ściany. Jednostkę klimatyzacji przenośnej stawiamy w pomieszczeniu w pobliżu okna, przez które wyprowadzamy rurę odprowadzającą ciepłe powietrze. W nowszych modelach sterowanie pracą klimatyzatora może odbywać się zdalnie, za pośrednictwem pilota. Jest to zatem proste i całkowicie bezproblemowe rozwiązanie. Zakup klimatyzacji przenośnej to najlepszy sposób na poprawę komfortu przebywania w pomieszczeniach w tych budynkach, gdzie nie ma możliwości montażu stacjonarnej instalacji. Urządzenia te są coraz częściej wybierane przez klientów prywatnych i wykorzystywane do obsługi  mieszkań i domów.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy