Materiał Partnera

Zalety dachówki Braas

Zalety dachówki Braas

Dach nad głową to jedna z podstawowych potrzeb. Dom jest inwestycją nie tylko na lata, ale wręcz na pokolenia. Im lepiej wydamy pieniądze na etapie budowy, tym mniej pracy i funduszy włożymy w remonty. Jeśli chodzi o dachówki, za najbardziej renomowaną i bezkonkurencyjną uchodzi firma Braas. Co wyróżnia jej produkty? Czy za dobrą opinią podąża jakość?

O firmie Braas

Firma Braas działa już od ponad 50 lat. Jest to podmiot niemiecki, którego polski oddział, czyli Braas Polska, powstał w roku 1993. Przed pierwsze dwa lata materiały dachowe sprowadzano do naszego kraju z Niemiec. Potem powstały pierwsze zakłady produkcyjne i magazyny. Po kilku kolejnych latach firma miała swoje zaplecze w Opolu i Płońsku. W roku 1999 płoński zakład produkcyjny wyposażono w linię produkcyjną służącą do wytwarzania dachówek ceramicznych.
Bardzo ważnym punktem w historii tej firmy był rok 2004 – mówi specjalista z Hurtowni Pokryć Dachowych Dachlux.Wtedy Braas Polska przekształcono w Lafarge Dachy, jednak jakość pozostała ta sama. Dziś ponad połowa wszystkich sprzedawanych w naszym kraju dachówek to wyroby Braas.
Co stoi za tak wysoką sprzedażą? Zobaczmy, co oferuje ta firma.

Charakterystyka dachówek Braas

Firma Braas oferuje m.in. dachówki betonowe, ale też ceramiczne i bitumiczne. Wszystkie one są dostępne w wykończeniu typu Lumino lub Cisar. Te pierwsze są wyposażone w powłokę polimerowo-akrylową. Jest ona odporna na zabrudzenia i czynniki atmosferyczne. Zapewnia wysoki połysk i intensywny kolor na długo. Może być stosowana na wielu modelach dachówek Braas: greckiej, celtyckiej czy podwójnym S. Dachówki Cisar mają trójwarstwową budowę. Wyróżniają się wytrzymałością, ale też trwałym kolorem oraz powierzchnią, której gładkość chroni przed zabrudzeniami i zarastaniem mchem. Kolor tych dachówek jest nie tylko długotrwały, ale też bardzo wyrazisty. Dachowi niestraszne promieniowanie UV czy inne czynniki pogodowe. Są nienasiąkliwe, a dzięki temu nie przepuszczają wody i są niewrażliwe na mróz. Dachówki betonowe Braas są dostępne w wariantach: Romańska, Tegalit, Bałtycka, Reviva, Grecka oraz Celtycka. Dachówki ceramiczne z kolei można dostać w następujących typach: Smaragd, Achat 10V, Granat 13V, Granat 11V, Topas 13V, Topas 11V, Karpiówka (Opal i Opal Żłobkowany), Rubin 11V, Turmalin, Rubin 9V i Rubin 13V. Wszystkie dachówki Braas cechują się wysoką odpornością na pogodę oraz wyjątkową estetyką. Są wyposażone w oznaczenia, tak aby mieć pewność, że materiały dachowe są oryginalne. Fakt, że bywają one podrabiane, świadczy najlepiej o prawdziwie wysokiej jakości produktów tej firmy.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy