Materiał Partnera

Wytrzymałość kabin sanitarnych

Wytrzymałość kabin sanitarnych

Dzięki kabinom sanitarnym możemy zachować higienę osobistą w szkołach, na basenach, w centrach handlowych i innych miejscach publicznych. Konstrukcja kabin sanitarnych powinna być solidna i wytrzymała, aby mogła służyć jak najdłużej. Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów kabin sanitarnych różniących się między sobą wykonaniem. Przyjrzyjmy im się bliżej.

Jakie cechy powinny spełniać dobre kabiny sanitarne?

Kabiny sanitarne to tzw. ścianki działowe, które pomagają zadbać o higienę osobistą i prywatność podczas korzystania np. z toalety. Przy pomocy kabin sanitarnych możemy stworzyć również natryski, przebieralnie czy gabinety do masażu. Kabiny sanitarne powinny być ergonomiczne, trwałe a konstrukcja powinna być lekka.

Konstrukcja ścianek działowych wsparta jest na specjalnych podporach łączących płyty. Nasze kabiny sanitarne są bardzo wytrzymałe, odporne na wilgoć i promienie UV oraz na uszkodzenia mechaniczne. Kabiny z HPL mają tę zaletę, że starzeją się o wiele wolniej - dowiadujemy się w rozmowie z ekspertem z firmy Sanipol, która zajmuje się sprzedażą ścian działowych do sanitariatów.

Kabiny sanitarne mogą być oparte na kompaktowej płycie HPL, płycie wiórowej, profilach aluminiowych i mocnych okuciach lub płycie warstwowej, która cechuje się dużą stabilnością. Pamiętajmy, że stawiając na wysoką jakość materiałów, mamy gwarancję, że okucia sanitarne będą niezawodne, solidne oraz trwałe. Mają one w tym przypadku spore znaczenie. Powinny być wykonane z najwyższej klasy stali nierdzewnej, aluminium oraz PCV. Dużą popularnością cieszą się okucia ze stali nierdzewnej, które charakteryzują się większą trwałością. Dobre kabiny, to również takie, które pozwolą maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, co oznacza zmaksymalizowanie ilości stanowisk.

Rodzaje kabin sanitarnych

Kabiny prysznicowe tworzone są przy pomocy kabin sanitarnych. Najczęściej spotykane są na siłowniach, basenach lub w SPA. Ścianki działowe w kabinach prysznicowych odporne są na panujące tam warunki, tj. wodę i dużą wilgotność powietrza. Materiał powinien cechować się wodoodpornością. Kabiny sanitarne WC najczęściej spotykane są w szkołach, centrach handlowych i innych miejscach użyteczności publicznej. Powinny być solidnie wykonane, gdyż narażone są na bezpośredni kontakt z wodą oraz uszkodzenia mechaniczne. Kolejnym rodzajem kabin sanitarnych są te w przedszkolach. Powinny być proste w użytkowaniu i dostosowane do dzieci wysokością. Drzwi nie powinny posiadać blokad, gdyż umożliwia to kontrolę nad dzieckiem.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy