Materiał Partnera

Wyroby formowe. Przykłady rozwiązań

Wyroby formowe. Przykłady rozwiązań

Wyroby formowe to grupa wielu rodzajów produktów, które wykonane są z gumy, tworzyw sztucznych oraz gumy łączonej z metalem. Znajdują one różnorodne zastosowanie i są powszechnie stosowane np. w przemyśle motoryzacyjnym oraz budownictwie. Jakie produkty zaliczamy do wyrobów formowych i gdzie najczęściej są one stosowane? Czym powinny cechować się wysokiej jakości wyroby formowe?

Wyroby formowe – proces produkcji

Wyroby formowe powstają dzięki zastosowaniu specjalistycznych pras hydraulicznych. Tworzone są z wysokiej jakości komponentów, które mają wpływ na ich wytrzymałość, trwałość oraz prawidłowe działanie. Warto wiedzieć, że wyroby formowe stosowane są powszechnie w wielu dziadzinach przemysłu, dlatego powinny odznaczać się bardzo wysoką jakością.

Produkcja wyrobów formowych musi uwzględniać szereg ważnych elementów, które wpływają na ich jakość oraz funkcjonalność. Jedynie firmy dysponujące odpowiednią wiedzą, doświadczeniem i wysokiej jakości prasami są w stanie wyprodukować niezawodne wyroby formowe oraz produkty na specjalne zamówienie.

W procesie produkcji wyrobów formowych stosuje się specjalistyczne prasy, które powinny posiadać różny nacisk, bo tylko wówczas będzie można sprostać indywidualnym oczekiwaniom klientów oraz potrzebom różnych gałęzi przemysłu. Wyroby formowe mogą być wykonane zarówno z gumy, tworzyw sztucznych, jak i połączenia gumy i metalu. Mogą posiadać też różne kształty i przeznaczenie – wyjaśnia ekspert z firmy KRT z Tarnowskich Gór.

Wyroby formowe – przykłady rozwiązań

Wyroby formowe stosowane są w wielu dziedzinach przemysłu, dlatego cechuje je dość duża różnorodność. Wśród najbardziej popularnych możemy wyróżnić, m.in.:

  • uszczelki wykrawane,
  • uszczelki odlewane,
  • amortyzatory,
  • podkładki antypoślizgowe,
  • elementy redukujące wibracje,
  • o-ringi,
  • wałki,
  • chlapacze,
  • odboje.

Wyroby formowe cechuje nie tylko różne zastosowanie, ale także zróżnicowana jakość. Z tego względu warto zakuwać firmom z wieloletnim doświadczeniem w produkcji oraz postawić na pewne i niezawodne produkty, które zapewnią bezproblemowe i długie użytkowanie. Wybór właściwego dostawcy wyrobów formowych ma znacznie nie tylko w przypadku konieczności wykonania ich na indywidualne zamówienie. Korzystanie ze słabej jakości produktów zawsze generuje poważne problemy, zwiększa koszty oraz sprzyja niezadowoleniu, które nie przekłada się w pozytywny sposób na efekty wykonywanej pracy. Dobre firmy, zajmujące się produkcją oraz dystrybucją wyrobów formowych, dokładają wszelkich starań, aby ich klienci dokonali satysfakcjonujących zakupów nie tylko jeden raz.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy