Materiał Partnera

Wypożyczenie rusztowania czy jego zakup?

Wypożyczenie rusztowania czy jego zakup?

Zarówno wynajęcie ekipy remontowo-budowlanej, jak i samodzielne wykonanie prac budowlanych obciąża nas kosztami. W tym drugim przypadku należy zastanowić się, jakie elementy, z których korzystają profesjonalne firmy, będą nam potrzebne. Jednym z nich są rusztowania. I tu pojawia się kolejne pytanie: lepiej je kupić czy wypożyczyć?

Kiedy należy skorzystać z rusztowania?

Z rusztowań należy skorzystać, kiedy czeka nas praca w miejscach położonych poza zasięgiem z punktu widzenia człowieka stojącego na gruncie lub podłodze. Ich występowanie towarzyszy najczęściej remontom, naprawom oraz pracom konserwacyjnym, a montowane są zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Głównym celem stosowania rusztowań jest bezpieczeństwo pracowników, dlatego powinny one być odpowiednio skonstruowane i wyposażone w dodatkowe elementy mocujące dla osób na nich przebywających. Nierzadko bowiem zdarza się, że pracownicy są zmuszeni przeskakiwać pomiędzy piętrami rusztowań lub podawać sobie ciężkie przedmioty.

Zalety wypożyczenia rusztowania

Na pytanie postawione w tytule należy sobie odpowiedzieć poprzez pryzmat używalności rusztowań. Jeżeli posiadamy miejsce, w którym możemy przechować jego elementy oraz gotówkę potrzebną na jednorazowy wydatek, a także na okresową konserwację, możemy zdecydować się na jego kupno. Wypożyczenie rusztowania kosztuje natomiast do 0,3% wartości nowych elementów, którą to cenę należy jeszcze przemnożyć przez ilość dni użytkowania. Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że nie musimy martwić się o transport poszczególnych elementów oraz o ich montaż.
Wiele przedsiębiorstw, w tym nasze, zapewnia kompleksową obsługę klienta, która obejmuje montaż, demontaż oraz dzierżawę rusztowań – wyjaśnia konsultant wrocławskiej firmy Euro-Rusztowania, która posiada w swoje ofercie rusztowania elewacyjne, platformowe, kominowe, aluminiowe, jezdne oraz dla potrzeb wystawienniczych.
Wszystko zależy zatem od tego, jak długo będą trwały prace remontowe lub budowlane oraz czy rusztowanie przyda się również w przyszłości.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy