Materiał Partnera

Wybór maszyn budowlanych – nowe czy używane?

Wybór maszyn budowlanych – nowe czy używane?

Maszyny budowlane to szeroka grupa urządzeń, które mają zastosowanie w budownictwie. Wśród nich wyróżnić można koparki, ładowarki, spycharki, młoty i wiele innych. W zależności od rodzaju, są przystosowane do pracy z podłożem oraz materiałami budowlanymi. Ich stosowanie usprawnia, a czasem umożliwia wykonanie wielu prac budowlanych. Jakie maszyny wybrać – nowe czy używane? Sprawdź.

Jak i gdzie stosuje się maszyny budowlane?

Maszyny budowlane znajdują zastosowanie właściwie na każdym etapie prac budowlanych. Dzieli się ja na: maszyny do robót ziemnych, drogowych, odwadniania, maszyny do przewozu kruszyw i innych materiałów oraz urządzenia pomocnicze.
Maszyny budowlane zaprojektowane są w sposób, aby pomagały ludziom w wykonywaniu ciężkich prac remontowych i budowlanych. Nowoczesne modele takich maszyn są wyposażone w wiele różnych technologii, które dbają o bezpieczeństwo pracy.– wyjaśnia ekspert z firmy Bellator.
Na rynku są dostępne nowe maszyny budowlane, a także używane. Istnieje też możliwość ich wynajmu. Przy wyborze tej ostatniej opcji nie trzeba martwić się o odpowiednie kwalifikacje pracowników. Wraz z maszyną istnieje możliwość wynajmu operatora, który profesjonalnie wykona zamówione usługi.

Zakup maszyn budowlanych: nowe czy używane?

Przy wyborze maszyn budowlanych bardzo ważnym kryterium jest ich stan.
  • Nowe maszyny budowlane wyróżniają się pełną gwarancją producenta, zerowym przebiegiem i dają możliwość zakupu dodatkowego wyposażenia. Najnowsze modele bogate są w zaawansowane technologie i szereg zabezpieczeń, które mogą zostać fabrycznie spersonalizowane pod gust i potrzeby właściciela. Są bez wątpienia dobrym wyborem dla osób, które prowadzą działalność budowlaną na dużą skalę.
  • Używane maszyny świetnie sprawdzą się dla firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność na rynku budowlanym. Są dostępne w dużo niższej cenie niż ich nowe odpowiedniki. Mogą mieć natomiast spory przebieg i wymagać wykonania dodatkowych prac konserwacyjnych i naprawczych.
Koszt części i ewentualnej naprawy większej maszyny budowlanej, takiej jak na przykład koparka, to spory, często nieopłacalny wydatek. Naprawami takimi zajmują się specjalne firmy, których nie jest zbyt wiele. Należy więc do kosztów naprawy doliczyć cenę transportu samej maszyny do serwisu. Wybór odpowiedniej maszyny to bardzo odpowiedzialne zadanie. Należy pamiętać, że aby prace przebiegały bezpiecznie, musi być ona sprawna, uzyskać odpowiednie atesty i być wyposażona w niezawodne zabezpieczenia. Nie każda maszyna może być też obsługiwana przez dowolnego pracownika. Kierowanie skomplikowanymi pojazdami budowlanymi wymaga doświadczenia i odpowiednich uprawnień operatora.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy