Artykuł sponsorowany

Worki idealne do składowania gruzu

Worki idealne do składowania gruzu

Podczas przeprowadzania gruntownych prac remontowych nie da się uniknąć uciążliwych odpadów, takich jak gruz. O ile opakowania po materiałach budowlanych można wyrzucić do odpowiedniego kontenera, to gruz wymaga specjalnego składowania i wywiezienia na wysypisko. Do tego przydadzą się trwałe worki, które wytrzymają duże obciążenie. Jak wybrać najlepsze?

Czym charakteryzują się worki do składowania gruzu?

Odpady budowlane takie jak gruz, nie mogą zostać wyrzucone do zwykłego kontenera na śmieci. Muszą zostać wywiezione na wysypisko, które zajmuje się składowaniem pozostałości po remoncie.

Worki na gruz to specjalna kategoria produktów o dużej pojemności i wytrzymałości. Zaprojektowane są tak, aby składowanie oraz transport odpadów budowlanych było jak najbardziej wygodne i efektywne. – Worki do składowania gruzu dostępne są w różnych wariantach – mówi specjalista z firmy Pakart. – Różnią się między sobą przede wszystkim pojemnością, dlatego można je dobrać do możliwości transportowych i ilości nagromadzonych odpadów – dodaje. Worki do składowania gruzu umożliwiają samodzielny wywóz pozostałości budowlanych, dlatego nie trzeba płacić za dodatkowy kontener i utylizację odpadów.

Jak wybrać worek do składowania gruzu?

W zależności od rodzaju remontu przyda Ci się inny worek na odpady. Inaczej sprawa wygląda także w przypadku firm, które świadczą usługi remontowo-budowlane i potrzebują worków wielokrotnego użytku. Jeżeli jednak przeprowadzasz prace we własnym zakresie, wybierając worki na gruz, powinieneś zwrócić uwagę na poszczególne parametry.

  • Materiał wykonania – wytrzymałe i odporne worki z folii LDPE  mają różną grubość, którą należy dostosować do ciężaru pakowanych odpadów.
  • Pojemność – wybór pojemności zależy od ilości nagromadzonych odpadów oraz możliwości transportowych. Jeżeli planujesz wywóz gruzu we własnym zakresie, lepszym rozwiązaniem będzie kilka worków o mniejszej pojemności, które zmieszczą się w samochodzie.
  • Dodatkowe udogodnienia – podczas wyboru warto zwrócić również uwagę na to, czy worki posiadają uchwyty oraz wiązania. Dzięki temu będzie łatwiej je przetransportować, bez ryzyka wypadnięcia odpadów.

Zakup worków do składowania gruzu to niewielki koszt, a dzięki nim uprzątnięcie miejsca remontu będzie dużo łatwiejsze i wydajniejsze. Niewykorzystane przy remoncie worki z pewnością znajdą zastosowanie przy innych pracach porządkowych, zarówno w domu, jak i w ogrodzie.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy