Artykuł sponsorowany

Wełna mineralna – materiały termoizolacyjne

Wełna mineralna – materiały termoizolacyjne

Izolacja termiczna jest niezbędnym elementem konstrukcji każdego domu, bloku mieszkalnego oraz wielu rodzajów budynków użytkowych, np. hal sklepowych, magazynów. Jednym z najczęściej wykorzystywanych do wykonania izolacji materiałów jest wełna mineralna.

Wełna mineralna – charakterystyka

Wełna mineralna jest materiałem wytwarzanym ze zmielonych surowców mineralnych, takich jak kamień bazaltowy, dolomit, gabro – do produkcji może byś zastosowany również brykiet mineralny, pochodzący z recyclingu. Najczęściej stosowana wełna mineralna występuje w formie miękkich, nadających się do ściskania mat, jednak na rynku dostępne są również inne produkty z wełny, np. sztywne płyty, otuliny oraz granulat. Wełna wytwarzana jest w procesie topienia tych surowców w wysokich temperaturach – w wyniku tego dochodzi do ich rozwłóknienia. Następnie do włókien dodaje się specjalną żywicę i całą masę formuje w celu uzyskania ostatecznego produktu.

Właściwości wełny mineralnej

Wełna mineralna jest bardzo popularnym materiałem izolacyjnym ze względu na swoje właściwości, takie jak: -Przewodność cieplną w zakresie 0,034 do 0,05 W/(m*K) – warto pamiętać, że współczynnik ten jest uzależniony od gęstości ułożenia włókien, utwardzone płyty za reguły są lepszym izolatorem niż miękkie maty -Hydrofobiczność – wełna nie nasiąka wodą, dlatego nadaje się do izolowania elementów konstrukcji, które są narażone na kontakt z wilgocią -Odporność na ogień – z tego powodu nadaje się do izolacji drewnianych elementów domu, takich jak więźba dachowa -Dobra izolacja akustyczna – wełna w dużej mierze pochłania dźwięki otoczenia. To kolejny powód dla którego dobrze jest izolować nią dach, szczególnie pokryty blachodachówką – izolacja jest w stanie zminimalizować odgłosy uderzającego w dach deszczu. -Elastyczność – dzięki temu łatwo ją układać oraz można ją wykorzystać do izolowania elementów o nietypowych kształtach, np. wewnętrznych instalacji domów -Niska cena – wełna mineralna jest obok styropianu najtańszym materiałem termoizolacyjnym dostępnym na rynku Wysokiej jakości produkty izolacyjne z wełny mineralnej – maty i płyty – znajdziemy w ofercie firmy Anbi-Tech.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy