Materiał Partnera

Usuwanie materiałów sypkich i cieczy - charakterystyka usługi

Usuwanie materiałów sypkich i cieczy - charakterystyka usługi

Usuwanie materiałów sypkich i cieczy odbywa się za pomocą specjalistycznego sprzętu, jakim jest odkurzacz przemysłowy. Wysysać nim można także szlamy, pyły, surowce i odpady. Odkurzacz przemysłowy to samobieżna maszyna ssąco-tłocząca, charakteryzująca się wysoką wydajnością. Jak wygląda usługa usuwania materiałów sypkich i cieczy?

Odkurzacz przemysłowy posiada zbiornik na wessany materiał o pojemności 14m3 i wyposażony jest w cichobieżny agregat ciśnieniowy. Konstrukcja maszyny wpływa na jej bardzo wysoką wydajność wyciągową, dzięki której jest w stanie wyciągnąć nawet do 50 materiału ton na godzinę. Jak wygląda usługa usuwania sypkich materiałów i cieczy?

Przebieg działań

Do obsługi odkurzacza przemysłowego potrzebne są minimum dwie osoby (w zależności od specyfiki zlecenia): operator i pracownik fizyczny. Podczas gdy operator czuwa nad prawidłową pracą sprzętu, pracownicy operują wężem ssącym, w miejscach, przeznaczonych do czyszczenia. Podczas podciśnieniowego usuwania materiałów sypkich i cieczy wykorzystuje się nowoczesną technikę ssąco-tłoczącą, polegającą na podłączeniu elastycznych węży ssących oraz zasysaniu medium do zbiornika. Węże ssące można podłączyć nawet na odległość 80-100 metrów, co sprawia, że usługa ta pozwala na usunięcie materiałów, zgromadzonych w trudno dostępnych miejscach. Zassane materiały składowane są na terenie zakładu lub transportowane do określonego miejsca, wskazanego przez zleceniodawcę. Końcowym etapem prac jest wykorzystanie myjki wysokociśnieniowej na gorącą wodę, wraz z preparatem czyszczącym.

Charakterystyka pojazdu

Usługa usuwania materiałów sypkich i cieczy przebiega sprawnie i szybko przede wszystkim dzięki wysokiej jakości sprzętowi, stosowanemu między innymi przez firmę Makowski Industrieservice. Doświadczone, renomowane przedsiębiorstwo specjalizuje się w usuwaniu wszelkiego rodzaju odpadów oraz czyszczeniu przemysłowych powierzchni. Usunie szlamy technologiczne, biomasę roślinną i zwierzęcą oraz materiały sypkie i ciecze, jak np. wapno,cement, pyły technologiczne z silosów, zbiorników, osadników, kotłów, kanałów, studzienek jak i hal produkcyjnych. Specjalistyczny pojazd jest 4-osiowy, o długości około 10 metrów i ciężarze ponad 20 000kg. Wyposażony jest w pompę ssąco-tłoczącą, która sprawia, że samochód ten posiada maksymalną wydajność 9000m3/h. Podnoszenie zbiornika odbywa się za pomocą systemu hydraulicznego, dzięki czemu rozładunek jest szybki i prosty. Komora filtrów mieści aż 49 filtrów workowych, a elastyczne węże gumowe wytrzymałe są na wysokie temperatury, sięgające nawet 200oC.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy