Materiał Partnera

Skup aut z Anglii - czy to możliwe?

Skup aut z Anglii - czy to możliwe?

Od 2015 roku Polacy mają możliwość rejestrowania tzw. anglików – czyli samochodów pochodzących z Wielkiej Brytanii, w których układ kierowniczy nie został dostosowany do europejskich warunków. Obecnie na polskich drogach jeździ co najmniej kilkanaście tysięcy takich pojazdów, a głównym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na ich zakup i sprowadzenie, jest bardzo atrakcyjna cena. Jak jednak później sprzedać taki samochód?

Angliki na polskich drogach

Zgodnie z obowiązującymi przepisami samochód sprowadzany z Wielkiej Brytanii może być zarejestrowany w Polsce i użytkowany bez konieczności wykonywania tzw. przekładki – czyli zabiegu polegającego przede wszystkim na przeniesieniu układu kierowniczego na lewą stronę auta. Ta zmiana przepisów w dużym stopniu przyczyniła się do wzrostu zainteresowania „anglikami”.
Kusząca jest przede wszystkim cena takich pojazdów – mówi przedstawiciel skupu aut AutodilerZa pochodzący z Wysp kilkuletni samochód w dobrym stanie zapłacimy nawet kilkadziesiąt procent mniej, niż za takie samo auto z Niemiec. Ponadto odchodzą nam koszty wykonania przekładki – zaoszczędzamy w ten sposób dodatkowe kilka tysięcy. Oczywiście, jeśli nie decydujemy się na wykonanie przekładki, musimy przyzwyczaić się do innego trybu jazdy, mimo to wielu kierowców chwali sobie to rozwiązanie.

Jak sprzedać „anglika”?

Problem z „anglikami” pojawia się, kiedy sami chcemy je po jakimś czasie sprzedać. Może się to okazać zadaniem bardzo trudnym, bowiem zainteresowanie pojazdami z odmiennym układem kierowniczym wciąż nie jest w naszym kraju zbyt duże. Na problem ze znalezieniem kupca składa się również fakt, że wśród kierowców bardzo powszechne są negatywne opinie na temat pojazdów, w których dokonano przełożenia kierownicy na lewą stronę. Często mówi się, że tego typu operacje wykonywane są niefachowo i w rezultacie z prowadzeniem auta wiąże się duże ryzyko. Co w takim wypadku zrobić? Jeśli nie chcemy czekać miesiącami na sprzedanie auta prywatnie, warto skorzystać z usług skupów zainteresowanych autami z Wielkie Brytanii – jednym z nich jest Autodiler. Zaoszczędzimy w ten sposób mnóstwo czasu i przy okazji zminimalizujemy nasze straty. Pamiętajmy, że z czasem auto coraz bardziej traci na wartości – jeśli sprzedaż zajmie nam kilka miesięcy, ten spadek może okazać bardzo znaczący. Skup aut z Anglii to świetne rozwiązanie również wtedy, kiedy chcemy uniknąć papierkowej roboty – wszelkie formalności związane ze sprzedażą auta stoją po stronie skupu, wszystko odbywa się szybko i w pełni legalnie.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy