Materiał Partnera

Rozety z kamienia naturalnego jako świetny element ozdobny

Rozety z kamienia naturalnego jako świetny element ozdobny

Niezwykłe właściwości kamienia naturalnego pozwalają na szerokie wykorzystanie go w budownictwie. Wyroby z tego materiału dodają wnętrzu elegancji i dzięki swojej trwałości mogą służyć przez wiele lat. Mogą to być zarówno schody, balustrady, posadzki i blaty kuchenne, jak również nagrobki oraz okładziny kominkowe. W naszym artykule skupiliśmy się jednak na rozetach, które stanowią znakomity element dekoracyjny.

Cechy kamienia naturalnego

Można powiedzieć, że kamień naturalny to piękno i siła przyrody. Zróżnicowana powierzchnia jego gatunków umożliwia komponowanie niepowtarzalnych tekstur. Dzięki temu doda elegancji wnętrz urządzonym zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Ponadto kamienie naturalne można wykorzystać w pomieszczeniach narażonych na działanie wysokich temperatur oraz wilgoci, czyli kuchni i łazience, a także jako zabudowa kominka. Wynika to z faktu, że posiadają one zdolność do kumulowania ciepła i jego stopniowego oddawania, co wpływa także na energooszczędność mieszkania. Odporność i wytrzymałość na działanie sił natury to także bardzo ważne cechy omawianego materiału. Gdy nie straszny mróz i zmiany pogodowe, kamień naturalny można użyć przy produkcji elementów ogrodowych, schodów zewnętrznych oraz nagrobków.

Rozety dekoracyjne

Znakomitym pomysłem na wykończenie wnętrz są rozety, które składają się nawet z tysiąca elementów, powycinanych z płytek granitowych, marmurowych czy gresowych i poskładanych w jedną całość (jeżeli ktoś kojarzy elementy ozdobne na wejściu do katedry na Wawelu lub w Mediolanie, wie, o czym mowa). Ich grubość jest uzależniona od grubości materiałów (zwykle jest to w granicach 8-30 mm), a kształt zewnętrzny może być zarówno okrągły i owalny, jak i kwadratowy lub prostokątny. Rozety dekoracyjne są polecane do takich pomieszczeń, jak: hole, salony, aule czy kościoły. Ich elementy są wykonane z dokładnością do 0,1 mm przy użyciu technologii precyzyjnego cięcia strumieniem wodnym pod wysokim ciśnieniem, czyli waterjet. Zastosowanie tej techniki pozwala na wykonanie unikalnych dekoracji, które podnoszą standard i prestiż wyżej wymienionych pomieszczeń. Rozety dekoracyjne znajdują się w ofercie firmy KAMIENIARSTWO – WENTA, która jest obecna na rynku od niemal 40 lat i w swojej ofercie posiada szeroki wybór kamienia naturalnego, z którego wykonuje: schody, parapety, posadzki, blaty kuchenne i łazienkowe, rzeźby, okładziny do kominków oraz nagrobki, a także przyjmuje zamówienia kontenerowe dla klientów indywidualnych oraz korporacyjnych.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy