Artykuł sponsorowany

Rodzaje grzejników oraz ich zastosowanie

Rodzaje grzejników oraz ich zastosowanie

Jakie rodzaje grzejników można wyróżnić? Wiele osób stając przed wyborem urządzenia, nie zna jego poszczególnych typów dostępnych w sklepach. Tymczasem każdy z nich ma inne zastosowanie. Decyzję o kupnie konkretnego produktu warto uzależnić od pewnych czynników, aby mieć pewność, że wskazany rodzaj sprawdzi się w wybranym pomieszczeniu. Poznaj rodzaje grzejników oraz ich zastosowanie.

Podział grzejników ze względu na metodę zasilania

Wybierając grzejnik do domu, należy wziąć pod uwagę m.in. sposób, w jaki urządzenie oddaje ciepło do pomieszczenia. W ten sposób można wyróżnić grzejniki konwektorowe zbudowane z miedzianych rur oraz aluminiowej blachy. Wymiennik cieplny wykorzystuje grawitacyjne ruchy powietrza, szybko się nagrzewa, ale też stygnie. Wiele osób stawia na grzejniki płytowe, czyli stalowe blachy o płaskim profilu. Urządzenia warto wykorzystać w łazienkach  i garderobach. Nowoczesna technika grzewcza umożliwia dokonanie wyboru grzejników zgodnie z potrzebami technicznymi, ale też wizualnymi.

Wymienniki cieplne można też podzielić pod kątem materiału urządzenia. Przed zakupem sprawdź, czy waga urządzenia nie stworzy niebezpieczeństwa. Na cienkich ścianach powinny znaleźć się lekkie grzejniki aluminiowe. Warto wiedzieć, że członowymi grzejnikami aluminiowymi zastąpisz stare urządzenia żeliwne. Obydwa rodzaje są zbliżone wielkością oraz mocą. Z kolei urządzenia żeliwne opłaca się wykorzystać przy ogrzewaniu z kotłem węglowym.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze grzejników?

Wybór grzejników powinien być uzależniony nie tylko od kwestii technicznych, ale również wizualnych. Nie da się ukryć, że niedopasowane urządzenie może zniszczyć atmosferę panującą w danym wnętrzu. Poświęć czas na wybór miejsca, gdzie zostanie umieszczony grzejnik. Do łazienek warto wybrać urządzenia pionowe, które są nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne. Współcześnie istnieje możliwość zakupu grzejników dekoracyjnych o różnych kształtach czy kolorach. Dzięki temu każdy może znaleźć odpowiedź na swoje potrzeby.

Takie rozwiązanie umożliwia m.in. sklep hydrauliczny TERSAN z Gdańska o bogatym asortymencie. Specjaliści pomogą Ci w doborze urządzenia, w razie ewentualnych wątpliwości. Każdy, komu zależy na ukryciu grzejników, powinien się zastanowić nad montażem grzejników kanałowych. Ten rodzaj wymiennika cieplnego zajmuje miejsce w podłodze, szybko ogrzewając pomieszczenie. Wybór grzejnika nie należy do najłatwiejszych. Mimo to rozbudowana oferta niektórych sklepów umożliwia zakup funkcjonalnego oraz estetycznego urządzenia.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy