Materiał Partnera

Podstawowe komponenty wchodzące w skład układów hydrauliki siłowej

Podstawowe komponenty wchodzące w skład układów hydrauliki siłowej

Hydraulika to nauka o praktycznych zastosowaniach cieczy, a w szczególności wykorzystywaniu ich ruchu, czyli przepływu. Hydraulika siłowa to system, który składa się z wielu komponentów tworzących układ nadający energię urządzeniom. W naszym artykule przyjrzymy się podstawowym elementom wchodzącym w skład układów hydrauliki siłowej, a następnie opowiemy też o zakuwaniu węży hydraulicznych.

Hydraulika siłowa od postaw. Układy hydrauliczne

Hydraulika siłowa jest powszechnie stosowana w przemyśle w formie systemu składającego się z wielu komponentów. Takie komponenty tworzą układy nadające energię różnym urządzeniom. Układy hydrauliczne to wzajemnie połączone części, które przekazują energię lub sterują za pośrednictwem cieczy pod ciśnieniem zamkniętym układem. Ruch cieczy w układzie hydraulicznym zapewnia, a właściwie wymusza pompa. Wśród podstawowych elementów układu tworzącego układ nadający energię wymieniamy: pompy zębate, rozdzielacze hydrauliczne, przewody hydrauliczne, zawory sterujące i siłowniki hydrauliczne. W układy hydrauliczne wyposażonych jest wiele różnego rodzaju maszyn. Przyjrzeliśmy się bliżej usługom związanym z konserwacją hydrauliki siłowej, które oferuje firma AMP SERWIS. To nowoczesny warsztat serwisowy, który stale rozwija zakres swoich usług.

Zakuwanie węży hydraulicznej i naprawa siłowników hydraulicznych

Firma, której ofercie powiązanej z układami hydrauliki siłowej postanowiliśmy się przyjrzeć, zajmuje się serwisem urządzeń objętych dozorem UDT. Jeśli chodzi o hydraulikę siłową, firma zajmuje się najczęściej zakuwaniem węży hydraulicznych, czyli montażem właściwych końcówek i tulei zaciskowych w przewodach hydraulicznych znajdujących się w maszynach. Odpowiednie zaciśnięcie węża daje gwarancję wydajnej pracy całej maszyny. Właściwe zakuwanie węży wymaga doboru odpowiednich dla danego układu ciśnień, końcówek do konkretnego zastosowania i precyzyjnego montażu.

Firma zajmuje się również naprawą siłowników hydraulicznych i regeneracją siłowników. Dotyczy to siłowników wszystkich trzech kategorii: z jednostronnym działaniem, dwustronnym działaniem i siłowników teleskopowych. Elementy siłowników hydraulicznych mogą być regenerowane; jeśli jest taka potrzeba, można wymieniać ich części. Do tego celu można wykorzystywać szeroki asortyment zamienników, które firma oferuje w sprzedaży.

Systemy hydrauliczne to bardzo ważne źródła przekazywania energii między innymi w nowoczesnych samochodach, np. w układach kierowniczych. Nie bez powodu więc mamy do czynienia z wyspecjalizowanym zakładem oferującym usługi związane z hydrauliką siłową

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy