Artykuł sponsorowany

Podciśnieniowe podajniki z separacją pyłu. Zasady działania

Podciśnieniowe podajniki z separacją pyłu. Zasady działania

Podciśnieniowe podajniki z separacją płynu wykorzystywane są przede wszystkim w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Znajdują zastosowanie niemalże w każdym nowoczesnym zakładzie. Producenci podciśnieniowych podajników oferują ich wersje o małej, średniej oraz dużej wydajności. Jakie są zasady działania podciśnieniowych podajników z separacją pyłu?

Czym są podciśnieniowe podajniki?

Podciśnieniowe podajniki wykorzystuje się jako urządzenia pomocnicze w przetwórstwie. Najczęściej podajniki montowane są w połączeniu z maszynami przeznaczonymi do obróbki tworzyw stycznych.

O tym, jak wykorzystuje się podciśnieniowe podajniki z separacją pyłu mówi pracownik firmy Darsta: Podajniki wykorzystuje się, aby zasilić pracę wtryskarek, maszyn do rozdmuchu lub wytłaczania i dozowania. Dodatkowo podajniki z separacją pyłu usprawniają i ułatwiają pracę tych maszyn.

Warto również wiedzieć, że podajniki zasilające, takie jak podajniki podciśnieniowe, obecnie są bardzo istotnym elementem obiegu materiału w przedsiębiorstwach zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych. Ich użycie zwiększa efektywność oraz szybkość produkcji jednocześnie dbając o bezpieczeństwo pracowników poprzez ograniczenie bezpośredniego kontaktu z maszyną.

Jak działają podciśnieniowe podajniki z separacją pyłu?

Działanie w przeciwieństwie do zwykłych pojemników jest nieco inne i bardziej efektywne, między innymi dlatego, że podajnik podciśnieniowy oddziela pył w linii przenoszenia materiału. Oznacza to, że w momencie kiedy zostaje doprowadzony do pojemnika materiał, zaczyna wirować w sypie. Urządzenie w tym samym czasie zbiera drobny pył przez wyjście powietrza znajdujące się na górze zsypu.

Z kolei powietrze dostarczane od dołu zsypu ma za zadanie przenieść pozostały materiał w górę. Pozwala to na wielokrotne zebranie i odizolowanie pyłu z granulatu.

Cechy podciśnieniowych podajników z separacją pyłu

Dzięki wykorzystaniu oddzielania pyłu w linii przenoszenia materiału podciśnieniowe podajniki z separacją pyłu zajmują mniej miejsca w porównaniu do innych podajników. Skutecznie spełniają swoje zadanie i są kompatybilne z wieloma maszynami.

Wykorzystanie wirowania powietrza sprawia, że proces oddzielania pyłu od granulatu jest bardziej efektywny oraz szybszy. Ponadto pojemność pojemnika jest większa, a utrzymanie go w czystości jest dużo prostsze. Warto również mieć na uwadze, że istnieje wiele rodzajów podajników z separacją pyłu, dzięki czemu dostosujemy je do potrzeb produkcyjnych.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy