Materiał Partnera

Osadniki i ruszty do wycieraczek. Dlaczego są przydatne?

Osadniki i ruszty do wycieraczek. Dlaczego są przydatne?

Dzięki licznym walorom użytkowym, coraz popularniejsze stają się wycieraczki z osadnikami. Są to konstrukcje zalecane do montowania w miejscach narażonych na dużą ilość zanieczyszczeń i wilgoci, np. w budynkach o bardzo dużej intensywności ruchu pieszych. Ruszty pokrywające osadniki – kraty, maty lub wycieraczki systemowe ­– skutecznie oczyszczają obuwie i zbierają brud.

Jak to działa?

System wycieraczek, o którym mówimy, składa się z podstawy wycieraczki, czyli tzw. osadnika oraz rusztu zakrywającego go. Osadnik to nic innego, jak pojemnik na zanieczyszczenia, który umieszcza się w podłożu. Może zostać wmontowany np. w posadzkę. Wykonywany jest najczęściej z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym lub z metalu (aluminium). Osadniki wykonane z polimeru wzmocnionego włóknem szklanym są odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, na niekorzystne warunki pogodowe i korozję. Łatwo utrzymać je w czystości, dzięki gładkiej, wolnej od porów powierzchni. A niewielka waga nie sprawia problemów przy montażu, czy też transporcie.
Jeżeli chodzi o osadniki aluminiowe, to ich ogromną zaletą jest to, że możemy wyprodukować je w dowolnym rozmiarze. Dostosowujemy wymiary osadnika i wycieraczek do warunków panujących np. na budowie. Większe rozmiary dostarczamy w sekcjach, które tam składamy. – mówi ekspert z firmy Unimat z Poznania, która jest producentem wycieraczek.
W dnie osadnika znajdują się otwory umożliwiające podłączenie odpływu. Po podłączeniu wylotu osadnika do kanalizacji deszczowej można łatwo odprowadzić namiar wody. Na osadniku umieszczamy ruszt, który może być dobrany według potrzeb i zastosowania. Najbardziej popularne ruszty to: oczkowe lub kratowe ze stali ocynkowanej, ale również wycieraczki systemowe w profilach aluminiowych z wkładem szczotkowym, gumowym lub tekstylnym (do zastosowania wewnętrznego).

Jakie są największe zalety?

Zastosowanie wycieraczek z systemem osadników z odwodnieniem oraz odpowiednio dobranymi rusztami to prosty sposób na utrzymanie czystości w budynku. Można je stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Kompletne systemy osadników z odwodnieniem, sprawdzają się także z powodzeniem m.in. na halach produkcyjnych. Zastosowanie polimeru wzmocnionego włóknem szklanym zapewnia podstawom wycieraczek odporność na chemikalia, działanie olejów, benzyny, gnojowicy. Osadniki produkowane są w standardowych rozmiarach (60 x 40 cm, 50 x 75 cm oraz 50 x 100 cm) lub – jak w  przypadku osadników aluminiowych – produkowane na zamówienie wedle zapotrzebowań klientów. Istnieje również możliwość zamawiania wycieraczki w dowolnej konfiguracji wkładów czyszczących. W przestrzeniach pod wycieraczką gromadzi się brud i piasek. Należy go systematycznie usuwać. Regularne czyszczenie wpustów pod wycieraczkami jest łatwe, dzięki możliwości zrolowania wycieraczek. Osadniki można bez problemu zamieść lub wyczyścić przy pomocy odkurzacza przemysłowego.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy