Materiał Partnera

Naprawy blacharsko-lakiernicze z wykorzystaniem metody SMART

Naprawy blacharsko-lakiernicze z wykorzystaniem metody SMART

Drobne wgniecenia w karoserii samochodu mogą być początkiem poważniejszych problemów w przyszłości. Wszelkiego rodzaju otarcia, czy ślady po gradobiciu lub uderzeniach drobnych kamyczków można usunąć u lakiernika – najlepiej sprawdzi się tutaj nowoczesna metoda typu SMART. Na czym polega taki sposób naprawy karoserii? Co warto wiedzieć na ten temat? Sprawdź!

Dobra metoda na drobne wgniecenia

Metoda napraw blacharskich metodą SMART jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku drobnych uszkodzeń. Dotyczy to zwłaszcza niewielkich i dość płytkich wgnieceń w karoserii. Naprawa ich w zakładzie blacharskim przy zastosowaniu tradycyjnych technik może być bardzo kosztowna. Wynika to z tego, że naprawa drobnych otarć lub wgnieceń zwykle wymaga tak naprawdę lakierowania całego uszkodzonego elementu. Przez to za naprawdę niewielkiego uszkodzenia karoserii często musimy zapłacić nawet kilkaset złotych. Tradycyjna metoda wymaga pracy lakiernika i blacharza – dlatego jej koszty są tak wysokie, a czas trwania prac długi – nasze auto jest uziemione w zakładzie lakierniczym przez co najmniej kilka dni. Takich niedogodności możemy uniknąć, decydując się na naprawę metodą SMART.

Na czym polegają naprawy metodą SMART?

Na metodę SMART składa się kilka różnych technik naprawy. Bardzo ważne jest między innymi lakierowanie SPOR, czyli technologia pozwalająca na pokrywanie lakierem wyłącznie uszkodzonego fragmentu karoserii. Taką naprawę można wykonać bardzo szybko – nie jest konieczny demontaż uszkodzonego elementu. Stosowanie takiej techniki lakierniczej wymaga dużego kunsztu – kluczowe jest tutaj właściwe cieniowanie powłoki lakieru – dzięki temu pomalowany na nowo element nie jest widoczny i nie odróżnia się od reszty karoserii. Naprawy lakiernicze tą nowoczesną metodą oferuje przedsiębiorstwo Anro-Trade Sp.j. Autoryzowany salon i serwis Toyota. Taka metoda sprawdza się jednak tylko wtedy, gdy uszkodzenia są naprawdę niewielkie – jej zaletą jest jednak znacznie niższy koszt naprawy i krótszy pobyt auta u mechanika. Innym elementem metody smart jest usuwanie rys i otarć – przy odpowiednich umiejętnościach dobry lakiernik jest w stanie poradzić sobie z nimi bez nakładania nowego lakieru – wystarczy zastosowanie odpowiednich technik polerskich. Ale, co bardzo istotne, naprawa karoserii metodą SMART nie dotyczy tylko niewielkich ubytków w lakierze, ale także drobnych wgnieceń – powstałych na przykład w czasie gradobicia. W takiej sytuacji lakiernik, przy pomocy specjalnego urządzenia wyciąga wgniecenia – dzięki temu wartość pojazdu nie spada i wygląda on bardzo estetycznie.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy