Artykuł sponsorowany

Namioty magazynowe – hale namiotowe jako składy budowlane

Namioty magazynowe – hale namiotowe jako składy budowlane

Namioty magazynowe sprawdzają się zarówno jako stałe, jak i tymczasowe konstrukcje. Doskonale chronią przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i znajdują zastosowanie tam, gdzie konieczne jest zadaszenie materiałów. Inwestorzy dosyć często wykorzystują je jako składy budowlane. Czym charakteryzują się namioty magazynowe? Czy na ich postawienie wymagane są zgody? O tym poniżej.

Charakterystyka i zastosowanie namiotów magazynowych

Namioty magazynowe znajdują zastosowanie praktycznie w każdej branży. Te całoroczne konstrukcje są bardzo trwałe i łatwe w użytkowaniu. Zapewniają ochronę przed trudnymi warunkami atmosferycznymi i charakteryzują się mobilnością. Namioty magazynowe są stosowane przez inwestorów najczęściej jako:

  • hale produkcyjne,
  • obiekty handlowe,
  • obiekty plenerowe i wystawiennicze,
  • magazyny,
  • letnie bary,
  • obiekty sportowe,
  • składy budowlane,
  • garaże.

Namioty magazynowe to doskonała alternatywa dla murowanych, drewnianych i stalowych obiektów. Tym, co je wyróżnia, jest przede wszystkim dobra termoizolacyjność. Zbudowany z dwóch warstw dach ma wbudowaną pompę wyrównującą ciśnienie pomiędzy nimi, co pozwala zachować optymalną temperaturę wewnątrz obiektu. Dzięki temu namiot może być użytkowany przez cały rok. Jeśli chodzi o formalności związane z budową hali tego typu, w przypadku obiektów tymczasowych wystarczy zgłoszenie w Urzędzie Miasta lub Starostwie Powiatowym.

Namioty magazynowe jako składy budowlane

Producent namiotów magazynowych firma VIGVAM rekomenduje zastosowanie konstrukcji jako składy budowlane. Właściwości plandeki użytej do budowy namiotów pozwalają na zabezpieczenie materiałów przed niszczycielskim działaniem warunków atmosferycznych. Hale tego typu mogą służyć jako składy budowlane tymczasowo lub przez dłuższy okres. Z tego powodu zyskały sympatię inwestorów, którzy chętnie decydują się na ich wykorzystanie na placu budowy. Poza tym namioty magazynowe są mobilne, co pozwala na szybką rozbiórkę i montaż w nowym miejscu.

W zależności od potrzeb, ilości i rodzaju przechowywanego materiału można wybrać odpowiedni rozmiar namiotu. Magazyny te doskonale sprawdzają się zatem w przechowywaniu drobnych, jak i wielkogabarytowych materiałów budowlanych. Wysokiej jakości tworzywo, z jakiego są produkowane, zapewnia ochronę drewna, kruszywa, metalu oraz maszyn stosowanych na placu budowy.

Namioty magazynowe wykorzystywane są coraz częściej w wielu branżach. Ich wytrzymałość i mobilność przyciągają wielu przedsiębiorców. Budowanie składu murowanego czy stalowego wymaga czasu, a konstrukcje namiotowe powstają w zaledwie 30 dni.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy