Artykuł sponsorowany

Na co zwracać uwagę przy wyborze markizy tarasowej?

Na co zwracać uwagę przy wyborze markizy tarasowej?

Markizy tarasowe to wyroby, które zyskują na popularności z każdym kolejnym sezonem. Nie powinno to nikogo dziwić. Takie konstrukcje tworzą wyjątkowo dogodne zadaszenie i pozwalają na bardzo komfortowy wypoczynek w zaciszu własnego ogrodu. Jakie są jednak kryteria ich wyboru? I gdzie warto złożyć na nie zamówienie, by być w pełni zadowolonym z zakupu?

Po pierwsze: wielkość markizy

Wielkość markizy ma znaczenie w kontekście jej późniejszego użytkowania. Przy czym warto pamiętać o tym, że jej wymiary nie muszą być zbieżne z parametrami samego tarasu. Jest tak głównie dlatego, że markizy muszą być ustawione pod kątem około 15 stopni. Zatem długość tarasu rzadko kiedy jest równa długości wysięgu.

Trzeba mieć na uwadze, że do długości tarasu lub balkonu warto doliczyć minimum 20 cm tkaniny, która tworzy markizę (w Krakowie oferuje je firma MARXUS).

Poza tym czasem chce się osłonić jedynie jakiś fragment powierzchni, a niekoniecznie całość. To też warto wziąć pod rozwagę na etapie doboru idealnego produktu dla siebie.

Po drugie: rodzaj i funkcjonalność markizy

Na rynku można się dziś spotkać z różnymi modelami markiz. Różnią się one nie tylko kolorystyką i wymiarami, ale także funkcjonalnością.

Pierwszym popularnym rodzajem jest markiza bezkasetowa. Dobrze będzie nadawać się do takich miejsc, gdzie możliwe jest zastosowanie dodatkowego daszka czy też dobudowanie balkonu.

Kolejny typ to markiza półkasetowa, która jest wyposażona w kasetę, chroniącą tkaninę. Ramiona markizy są złożone i pozostają widoczne od spodu.

Ostatnim rodzajem jest markiza w kasecie. W tym przypadku w kasecie schowana jest zarówno tkanina, jak i ramiona.

Po trzecie: jakość markizy

Upewnij się, że podczas wyboru markizy, zwracasz uwagę na jakość tkaniny, z jakiej została ona wykonana.

Decydując się na wyrób od sprawdzonego producenta, takiego jak MARXUS, masz pewność wieloletniej bezproblemowej eksploatacji. Wspomniana firma funkcjonuje na rynku już od ponad 25 lat, co mówi samo za siebie.

Produkty oferowane u tego dostawcy zawsze powstają z najwyższej klasy materiałów, które są odporne na różnego typu czynniki. To bardzo istotne, bo na pewno będą one często narażone na zabrudzenia, promieniowanie słoneczne, deszcze oraz wiatr.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy