Artykuł sponsorowany

Kiedy hala stalowa to dobra alternatywa dla hali murowanej?

Kiedy hala stalowa to dobra alternatywa dla hali murowanej?

Współczesne wymogi narzucają inwestorom nowoczesne technologie budowlane, które pozwalają na szybkie i tanie wznoszenie obiektów przemysłowych – produkcyjnych, magazynowych i inwentarskich. Dlatego z przestrzeni przemysłowej znikają tradycyjne budynki murowane na rzecz funkcjonalnych i estetycznych hal stalowych. Dowiedz się, kiedy hala stalowa to dobra alternatywa dla hali murowanej.

Czym są nowoczesne przemysłowe hale stalowe?

Hale stalowe to najczęściej obiekty parterowe jedno lub wielonawowe o wysokim i bardzo rozległym wnętrzu. Powstają jako modułowe konstrukcje szkieletowe z prefabrykowanych ram i profili stalowych. W przypadku hal izolowanych obudowane są ścianami i dachem z płyt warstwowych o niskim współczynniku przenikania ciepła. Natomiast hale stalowe nieizolowane pokrywa się zabezpieczonymi antykorozyjnie blachami trapezowymi w dowolnych kolorach.

Wykorzystanie hal przemysłowych

Konstrukcje hal stalowych charakteryzują się dużą wytrzymałością, co umożliwia budowę obiektów o znacznych rozpiętościach, bez konieczności stawiania dodatkowych podpór. Hale stalowe doskonale nadają się do produkcji przemysłowej, magazynowania towarów, a także mogą służyć jako centra logistyczne, chłodnie, hale targowe i sportowe. Projektowaniem i budową hal przemysłowych zajmują się wyspecjalizowane firmy. Dobrym przykładem może być działający w Siedlcach producent hal przemysłowych Glob-Stal, który zajmuje się także montażem konstrukcji stalowych i kompleksową realizacją inwestycji budowlanych.

Zalety hal stalowych

Hale przemysłowe są obiektami o dużej uniwersalności. Trwałymi, solidnymi i bezpiecznymi. Zapewniają dobrą izolację termiczną oraz ochronę przed wilgocią i wiatrem. Dzięki nowoczesnym materiałom stają się estetycznymi obiektami doskonale dopasowanymi do potrzeb przemysłowych. Mogą być wyposażone w wiele elementów w zależności od potrzeb i zastosowania, a nawet w przestrzeń biurową i socjalną. Warto pokreślić, że postawienie hali przemysłowej może zająć jedynie kilka dni, co daje ogromną przewagę nad budynkiem murowanym. Kolejną zaletą hal stalowych jest ich stosunkowo niższy koszt budowy niż obiektów tradycyjnych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że budowa hali stalowej, która ma stać krócej niż 180 dni, nie wymaga pozwolenia na budowę, a jednie stosownego zgłoszenia.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy