Materiał Partnera

Jakie są najważniejsze cechy skrzynek magazynowych?

Jakie są najważniejsze cechy skrzynek magazynowych?

By magazyn mógł funkcjonować sprawnie, bezwzględnie należy zadbać o to, by panował w nim porządek – dotyczy to nie tylko obiektów, w których przechowywane są gotowe, paczkowane produkty gotowe do dystrybucji ale również części magazynowej sklepów czy też hurtowni Jednym z najlepszych rozwiązań, zapewniających ład i przejrzystość mniejszego magazynu są świetnie sprawdzające się w tym skrzynki magazynowe, które spełniają określone warunki.

Podstawy ekonomicznego zagospodarowania przestrzeni

Skrzynki wykorzystywane w magazynach powinniśmy dobierać przede wszystkim, mając na uwadze ekonomiczne zagospodarowanie przestrzeni. Nawet jeśli powierzchnia zaplecza magazynowego mocno nas nie ogranicza, zaprojektowanie go w sposób klarowny i spójny jednocześnie, ułatwia nam pracę. W skrzynkach magazynowych mogą być przechowywane proste narzędzia, którymi pracownicy firmy posługują się na co dzień, elementy łączne, czy drobne półprodukty, które są niezbędne do pracy. Na przykład na zapleczu magazynu firmy zajmującej się montażem stolarki okiennej będą to klucze, wkręty i elementy okuć, a u fotografa będą to obiektywy aparatów, części do lamp oświetleniowych, gadżety do sesji zdjęciowych itd. Skrzynki magazynowe sprawdzają się również w biurach, sklepach i hurtowniach, szkołach i w gospodarstwach domowych.

Jakie skrzynki magazynowe najlepiej wybrać?

Jak mówi nam przedstawiciel Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych RODŁO z Bytomia, by przestrzeń była zagospodarowana ekonomicznie, najlepiej zdecydować się na skrzynki magazynowe, które  idealnie do siebie pasują. Zaznaczmy przy tym, że przylegające do siebie kartony to zdecydowanie nie to samo, co skrzynki magazynowe, które możemy ze sobą łączyć i dowolnie zestawiać. Możemy w ten sposób dobrać układ skrzynek do powierzchni i wysokości regałówskrzynki magazynowe nie muszą stać obok siebie, mogą być też układane jedna na drugą, do tego systemowe skrzynki nie będą się przesuwały względem siebie, jak byłoby w przypadku kartonów. Kto choć raz był w markecie budowlanym i przyjrzał się pojemnikom, w jakich przechowywane są drobne elementy, jak łączniki, uszczelki itd., ten na pewno skojarzy to rozwiązanie z systemowymi skrzynkami magazynowymi. Mogą one pozostawać otwarte lub być wyposażone w szybki frontowe z tworzyw sztucznych, które zamykają przód skrzynki. Na koniec należy dodać, że zawsze warto szukać skrzynek magazynowych, które są wytrzymałe, odporne na uderzenia i zarysowania, na odkształcenia, oraz na działanie środków chemicznych. Te wymagania spełniają skrzynki magazynowe i warsztatowe z polipropylenu, także z polipropylenowego regranulatu, który pochodzi z procesu recyklingu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy