Materiał Partnera

Folia termokurczliwa, czyli jaka?

Folia termokurczliwa, czyli jaka?

Obecnie do pakowania produktów, niemal w każdej branży, wykorzystywana jest folia LDPE. W zależności od potrzeb związanych z transportem czy przechowywaniem produktów używa się różnego rodzaju foliowych opakowań. Jednym z nich są tzw. zgrzewki wykonane z folii termokurczliwej. Czym się charakteryzuje to rozwiązanie i na czym polega?

Folia LDPE – materiał uniwersalny

Folia LDPE produkowana jest z polietylenu, charakteryzującego się niską gęstością. Stąd nazwa LDPE, czyli z języka angielskiego Low Density Polyethylene. Dlaczego ten materiał jest tak popularny i stanowi jeden z podstawowych surowców, z których powstają opakowania? Jak wyjaśnia nasz rozmówca, specjalista z firmy Nowaplast, która jest renomowanym producentem folii LDPE oraz opakowań foliowych:
Folia LDPE wyróżnia się dużą miękkością oraz giętkością. Dzięki temu jest w stanie zachować elastyczność nawet w bardzo niskiej temperaturze. Ponadto jest ona materiałem bezwonnym i całkowicie obojętnym fizjologicznie. Folia LDPE charakteryzuje się również dużą przejrzystością oraz bardzo dobrą rozciągliwością, co czyni ją materiałem wręcz uniwersalnym. Wykorzystuje się ją m.in. jako surowiec do produkcji różnego rodzaju worków, cienkich folii opakowaniowych, folii termokurczliwej o dużej wytrzymałości oraz folii do zamrażania. Jednakże wymienione przeze mnie przykłady stanowią tylko część możliwości, jakie daje folia LDPE.

Folia termokurczliwa – niezastąpione rozwiązanie

Folia LDPE, przez wzgląd na swoje właściwości, odznacza się wyjątkową trwałością. Stąd stanowi materiał, który jest powszechnie wykorzystywany do pakowania produktów niemal w każdej gałęzi przemysłu. Folia LDPE w postaci folii termokurczliwej to idealne rozwiązanie na zapakowanie towaru w sposób szczelny oraz sztywny. Szczególnie zaś tyczy się to produktów takich jak butelki, słoiki czy puszki. Folia termokurczliwa może bowiem łączyć je w tzw. zgrzewki bądź pakiety. Folia termokurczliwa, jak sama nazwa wskazuje, obkurcza się pod wpływem temperatury i przylega do produktów. Dzięki temu zabezpiecza towar przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych takich jak nadmierne promieniowanie słoneczne, wilgoć czy kurz oraz umożliwia jego transport bez stosowania dodatkowych zabezpieczeń w postaci pasów czy kartonów. W samym transporcie zaś chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi. To z kolei pozwala na oszczędności związane z pakowaniem towaru oraz skraca jego czas. W zależności od potrzeb, folie mogą być dostosowane do pakowanych produktów. Niektórzy producenci oferują także możliwość nadania folii odpowiedniego dla towaru współczynnika poślizgu, właściwej odporności na promieniowanie słoneczne czy antystatyczności. Ponadto na folię można nanieść druk w postaci informacji od producenta oraz grafikę w postaci logo danej firmy. Istnieje również możliwość zamówienie folii w różnych kolorach.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy