Materiał Partnera

Do czego służą materiały retuszerskie?

Do czego służą materiały retuszerskie?

Właściwa obróbka drewna odgrywa ogromną rolę w przemysłach parkieciarskim oraz meblarskim. Zarówno producentom, jak i użytkownikom realizacji drewnianych zależy na tym, aby prezentowały się one nienagannie pod względem estetycznym. Z tego względu, w procesie produkcji i renowacji wyrobów z drewna wykorzystuje się materiały retuszerskie.

Materiały retuszerskie, czyli wypełniacze do drewna

Materiały retuszerskie to nic innego jak specjalne wypełniacze do drewna, które pozwalają na naprawę ubytku wskazanego elementu. Może chodzić o wszelkiego rodzaju pęknięcia, wypadające sęki czy też inne naturalne uszkodzenia. Profesjonalne wypełniacze do retuszu przyjmują zazwyczaj formy szpachli i granulatów, które twardnieją po ich nałożeniu. Dzięki specjalnemu urządzeniu do topienia, granulat staje się płynny i może być zaaplikowany w uszkodzonym miejscu. Następnie osadzona masa podlega działaniu bloku chłodzącego – tak, aby zyskała regularność i nie wytwarzała niechcianych baniek. Świetny przykład takich produktów stanowią granulaty Novoryt Forte, dostępne w ofercie firmy Mebel-Art.

Efekty stosowania materiałów retuszerskich

Materiały retuszerskie umożliwiają rozprawienie się ze wszelkimi niedoskonałościami i uczynienie ich zupełnie niewidocznymi. Ostateczny efekt estetyczny zależy przede wszystkim od doboru odpowiedniego koloru wypełniacza, tak aby idealnie zgrywał się on z odcieniem drewna. Z utwardzonym wypełniaczem pracuje się identycznie, jak ze zwyczajnym drewnem. Materiał poddaje się odpowiedniej obróbce – zeszlifowuje, maluje, lakieruje. Taka forma redukcji ubytków drewnianych sprawdza się zarówno w przypadku mebli, jak i parkietów.

Korzyści z używania wypełniaczy do drewna

Materiały retuszerskie służą poprawie estetyki wyrobów z drewna, ale też wpływają bezpośrednio na ich walory użytkowe. Krótko mówiąc, wybrakowane i uszkodzone elementy nie podlegają dalszemu niszczeniu. W wyszczerbione miejsca nie przedostaje się woda. Bruzdy i dziury nie podlegają kolejnym uszkodzeniom mechanicznym itd. Dzięki naprawie ubytków, meble i parkiety mogą dłużej służyć ich właścicielom, w pełni komfortowy sposób. Co więcej, w grę wchodzą kwestie ekonomiczne. Renowacja parkietu przy użyciu materiałów retuszerskich jest niejednokrotnie znacznie bardziej opłacalna, niż zakup nowego parkietu. Wypełniacze do drewna gwarantują pełną satysfakcję i zadowolenie w korzystnej cenie.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy