Dlaczego domki rekreacyjne warto budować z drewna

Domki letniskowe to obiekty, które chętnie stawiane są przez właścicieli działek rekreacyjnych. Zazwyczaj posiadają lekką, drewnianą konstrukcję. Takie domki budowane są z drewna z wielu powodów, wśród których wymienić można chociażby stylowy wygląd tego materiału. Wyjaśniamy dlaczego warto budować domki rekreacyjne z drewna.
O domkach rekreacyjnych
Domki letniskowe to niewielkie obiekty mieszkaniowe, które nadają się do użytkowania sezonowego. Osadzane są w jednym miejscu i tworzą stały element architektury krajobrazu. Specyfika wnętrza i powierzchnia domków mogą być zróżnicowane. Wiele tego typu obiektów znajduje zastosowanie na terenach działkowych.- Idealny domek rekreacyjny powinien być dostosowany do potrzeb jego przyszłych użytkowników, toteż przed rozpoczęciem jego budowy warto dokładnie się nad nimi zastanowić. Powinien on, podobnie jak tradycyjne domy mieszkalne, posiadać odrębne sypialnie, kuchnię oraz łazienkę. Cała reszta zależy od inwencji twórczej i zasobności portfela inwestora. Najczęściej buduje się domki z drewna w konstrukcji szkieletowej, bardzo przyjaznej technologii budowlanej – wyjaśnia ekspert reprezentujący firmę Ligar.
Drewniane domki szkieletowe i ich zalety
Domki szkieletowe noszą swoją nazwę ze względu na szkieletową konstrukcję, na której się opierają. Do budowy drewnianego szkieletu używa się przeważnie drewna świerkowego i sosnowego ponieważ jest ono wytrzymałe i trwałe. Dużą zaletą domków rekreacyjnych budowanych w technologii szkieletu drewnianego jest czas w jakim one powstają. Taki domek można postawić bowiem w 3 miesiące, z czego najwięcej czasu potrzeba na wyschnięcie fundamentu (samo wznoszenie konstrukcji domku może trwać nawet mniej niż tydzień). Domki szkieletowe powstają przy użyciu wkrętów i gwoździ, a ich budowa przypomina układanie budowli z klocków. Do korzyści płynących z budowy rekreacyjnego domku z drewna należy też ich energooszczędność. Mają one niskie zapotrzebowanie na energię do ogrzania budynku. Przy odpowiedniej izolacji tego typu domki mogą być bardzo ciepłe, wbrew panującym opiniom. Ponadto, szkieletowe domki letniskowe z drewna mają ściany cieńsze niż domy stawiane w technologii tradycyjnej. I choć wydawać by się mogło, że z tego powodu są mniej trwałe, to jednak nie jest to prawdą. Ten aspekt ma pewną zaletę – dzięki cieńszym ścianom dom o tych samych wymiarach zewnętrznych zyskuje większą powierzchnię wnętrza. Wymaga on też słabszego fundamentu i może budować go na gruntach o słabszej nośności. Podsumowując, budowa rekreacyjnego domku drewnianego ma wiele zalet, dlatego warto zdecydować się na to rozwiązanie. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
USŁUGI GEODEZYJNE inż. Paweł Gąska
Geodezja, kartografia - usługi woj. opolskie45-315 Opole, Głogowska 35c lok. 20
-
Markx Sp. z o.o.
Prace ziemne, uzbrajanie terenu woj. śląskie42-224 Częstochowa, Profesora Kazimierza Michałowskiego 30 lok. 16
-
Remhol Uslugi Brukarskie Roboty Ziemne Wyburzenia i Rozbiórki
Budowlane usługi - brukarskie woj. pomorskie84-200 Wejherowo, Kamienna 17