Materiał Partnera

Czym się kierować przy zakupie osprzętu elektroinstalacyjnego

Czym się kierować przy zakupie osprzętu elektroinstalacyjnego

Wielu z nas planując wydatki na zakup osprzętu elektroinstalacyjnego, w pierwszej kolejności wybiera te najtańsze. Nie jest to jednak dobry wybór, gdyż niska cena akcesoriów elektrycznych zazwyczaj idzie także w parze z ich niską jakością. Wykonanie instalacji elektrycznej przy użyciu osprzętu słabej jakości może się negatywnie odbić zarówno na jakości jej pracy, jak i na bezpieczeństwie.

Jakość i ilość osprzętu elektroinstalacyjnego – najważniejsze kryteria zakupu

Do najczęściej wybieranych rodzajów osprzętu elektroinstalacyjnego należą włączniki i gniazdka. Montuje się je w końcowej fazie wykonywania instalacji. Przy wyborze osprzętu tego typu powinniśmy przede wszystkim zainteresować się, czy oglądane przez nas akcesoria mają odpowiednie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Tylko taki osprzęt elektroinstalacyjny da nam bowiem gwarancję właściwego funkcjonowania i bezpieczeństwa podczas jego codziennego użytkowania. Osprzęt z takimi atestami znajdziemy w dobrych sklepach i hurtowniach, na przykład w  internetowym sklepie z częściami elektrycznymi Elektryczny.pl. Niewłaściwie wybrane elementy, np. gniazdka słabej jakości bez ważnych atestów, mogą bowiem doprowadzić nawet do uszkodzenia całej instalacji elektrycznej. Nie powinniśmy więc oszczędzać na zakupie osprzętu, tylko wybierać dobrej jakości elementy. Nie należy także szukać oszczędności w zakupie np. mniejszej liczby włączników czy gniazdek. Pamiętajmy bowiem, że za osprzęt płacimy tylko raz, a będzie on nam służył przez wiele kolejnych lat. Należy wiec zaplanować i kupić odpowiednią liczbę włączników i gniazd po to, aby ich użytkowanie było wygodne i nie wymagało od nas np. stosowania przedłużaczy.

Wygląd osprzętu także ma znaczenie

Drugim kryterium, przez wielu użytkowników pomijanym, jest także sam wygląd oraz design wybieranego osprzętu elektroinstalacyjnego. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zakupu gniazdek oraz włączników, gdyż będą one widoczne na ścianie. Wygląd tych elementów powinien być bowiem estetyczny oraz pasować do wystroju naszego wnętrza. W pierwszej kolejności warto zaznaczyć, że powinniśmy zakupić taki sam osprzęt do całego domu. Jego producenci zadbali bowiem o taki sam jego kolor oraz styl wykonania. Całość będzie prezentowała się więc spójnie i estetycznie, co ma ogromne znaczenie dla ostatecznego wyglądu całego pomieszczenia. Najchętniej wybierany kolor dla gniazd i włączników to tradycyjna biel, jednak znajdziemy w sprzedaży także osprzęt w innej kolorystyce, np. brązowy, srebrny, a nawet złoty. Wybierzmy więc taki, który zarówno się nam podoba, jak i pasuje do stylu naszego domu lub mieszkania.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy