Artykuł sponsorowany

Co należy rozumieć pod pojęciem profilu okna?

Co należy rozumieć pod pojęciem profilu okna?

Profil okienny to podstawowy element konstrukcyjny okna. To w nim znajdują się tafle szkła i ma bezpośredni wpływ na właściwości izolacyjne. Profil okienny decyduje o tym, czy z danego wnętrza budynku będzie uciekało ciepło. Im grubsza ścianka, tym jest lepszej jakości. To także dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem oraz usztywnienie całej konstrukcji. Czym się wyróżniają profile okienne i jakie jeszcze pełnią zadanie?

Profile okienne – co to jest?

Wszystkie okna składają się z ościeżnicy osadzonej w murze oraz skrzydeł i ruchomej części. Skrzydła zbudowane są z kolei z profilu, gdzie osadza się szklenie. Profile okienne zwykle powstają z polichlorku winylu – PCV, czyli lekkiego materiału, który wyróżnia solidne i trwałe wykonanie. Czołowy dystrybutor profili okiennych Profix-Budownictwo oferuje solidne produkty, w których znajduje się otwór na szybę o właściwej grubości i głębokości. Wewnętrzna przestrzeń profilu jest podzielona na kilka mniejszych komór – najpopularniejsze są modele pięcio - i sześciokomorowe. Dzięki nim można skutecznie zwiększyć izolację cieplną oraz akustyczną. Środkową komorę stanowi kształtownik, który stabilizuje całą konstrukcję.

Profile okienne – jakie jest ich zadanie?

Profile okienne są produktami, które mają za zadanie zabezpieczać przed włamaniem i stabilizować konstrukcję okna. Mają realny wpływ na odporność przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. Wysokiej jakości profile okienne to sposób na zabezpieczenie budynku przed stratami ciepłami. Warto decydować się na wybór takich, które mają najniższe współczynniki przenikania ciepła.

Profile okienne – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Wybierając profile okienne, warto zwracać uwagę na jak największą ilość komór. Pozwala to zmniejszyć straty cieplne. Szceścio- lub siedmiokomorowa konstrukcja to idealne rozwiązanie dla budynków pasywnych czy energooszczędnych. Takie profile wyróżniają się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi. Duże znaczenie ma głębokość profili okiennych – zaleca się wybór ok. 74 mm. Odpowiedni dobór parametrów technicznych zapewnia wysoki poziom izolacji termicznej oraz akustycznej, gwarantując spokój i odpoczynek.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy