Materiał Partnera

Charakterystyka i zastosowania rusztowań przejezdnych

Charakterystyka i zastosowania rusztowań przejezdnych

Rusztowania przejezdne to mobilne konstrukcje, które pozwalają wykonywać różne prace na wysokościach. Ich zaletą jest to, że umożliwiają szybką zmianę miejsca i mogą być stosowane nawet w przestrzeniach o ograniczonym miejscu. Konstrukcja składa się z pionowych ram z kółkami oraz stężeń poziomych i ukośnych. Czym się wyróżniają rusztowania przejezdne?

Budowa rusztowań przejezdnych

Rusztowania przejezdne składają się z aluminiowej konstrukcji wieżowej. Pionowe ramy i ukośne stężenia dodatkowo dopełnione są podestami z poręczami, burtami i podporami narożnymi. Szerokie pomosty są dużym ułatwieniem dla umieszczenia na nich potrzebnych narzędzi i materiałów, a także pozwalają bezpiecznie przemieszczać się pracownikom. Rusztowania przejezdne mogą osiągać wysokość do 12 metrów, a usytuowanie i wysokość podestów można regulować. Ważny element budowy tych systemów stanowią również rolki z hamulcami, dzięki którym konstrukcja może zmienić położenie.

Skąd nabyć rusztowania przejezdne?

Rusztowania przejezdne są nieocenionym wsparciem w trakcie remontu, prac budowlanych, czy też konserwacyjnych zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektów. Konstrukcje te pozwalają na dużą mobilność w trakcie malowania, prac instalacyjnych, czy też czyszczenia elewacji. Możliwość przesunięcia całego rusztowania podczas wykonywania prac pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, które trzeba by wydać na wykonanie tradycyjnych rusztowań oraz ich montaż z demontażem. Warto jednak pamiętać, że takie konstrukcje można przemieścić tylko po wyrównanej i utwardzonej powierzchni pozbawionej dużych spadków. Należy również uważać, aby nie przemieszczać rusztowań w trakcie, gdy znajdują się na nich pracownicy. Tylko solidne systemy konstrukcyjne zapewnią bezpieczną i komfortową pracę. Właśnie dlatego z oferty dystrybutora rusztowań Stern Service korzysta tak wielu Klientów, którzy cenią sobie bezpieczne i solidne konstrukcje.

Dlaczego warto stosować rusztowania przejezdne?

Rusztowania przejezdne pozwalają na szybki montaż i demontaż konstrukcji bez użycia narzędzi. Warto jednak pamiętać, że tego typu zajęcie powinna wykonywać osoba, posiadająca uprawnienia montażysty. Dużą zaletą takich rusztowań, jest również swoboda w przemieszczaniu na inne miejsce. Dzięki systemowi jezdnemu czynność ta zajmie dosłownie chwilę. W rezultacie zyskuje się cenny czas, który trzeba by poświęcić na montaż i demontaż tradycyjnej konstrukcji w innym miejscu. W przypadku rusztowań przejezdnych wystarczy niewielka przerwa w pracy, aby rozpocząć wykonywanie zajęcia w innym miejscu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy