Artykuł sponsorowany

Cechy dobrej dyszy malarskiej

Cechy dobrej dyszy malarskiej

Wybór farby to połowa sukcesu. Bez odpowiedniego sprzętu do nanoszenia jej na powierzchnię, nie uzyskamy oczekiwanego efektu. Dobra dysza natryskowa bezpośrednio wpływa na poprawę wydajności i ekonomiczności przeprowadzanych prac malarskich. Pojawia się jednak pytanie, jaka powinna być dobra dysza? Odpowiedź brzmi: wysokiej jakości oraz dobrze dobrana – zarówno do agregatu, jak i do malowanej powierzchni.

Jakość wykonania

Sprzęt malarski należy do tych, które są mocno eksploatowane podczas przeprowadzanych prac remontowych. Dlatego też musi on wyróżniać się dobrą jakością, jeśli zależy nam na sprawnej i efektownej pracy. Dotyczy to również dyszy natryskowej, która wraz z agregatem malarskim stanowi niezbędny element wyposażenia każdej profesjonalnej ekipy.

Na rynku dostępne są dysze malarskie różnych marek i w różnych cenach. Nie sugerujmy się tylko jej atrakcyjną. W przypadku dyszy oszczędność może przynieść odwrotny skutek, a my poniesiemy dodatkowe koszty. Wysokiej jakości sprzęt od sprawdzonych producentów gwarantuje oczekiwany rezultat, a wydatek z czasem się zwróci. Taka dysza malarska będzie bowiem nam dobrze i długo służyła. A do tego gwarantuje łatwą obsługę i możliwość używania jej do aplikacji różnego rodzaju farb.

Dobór dyszy natryskowej

A jak dobrze dobrać dyszę? Po pierwsze musimy zwrócić uwagę na jej rozmiar.

Dlaczego? O odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy eksperta, naszego rozmówcę z Centrum Dystrybucji Farb we Wrocławiu: Wybór właściwego rozmiaru dyszy zapewnia zmniejszenie zużycia farby podczas malowania, umożliwia lepszą kontrolę natrysku oraz skutecznie skraca czas realizacji zlecenia. Każda dysza ma swój numer. I tak na przykład numer 315 oznacza, że kąt natrysku dyszy wynosi 30°, o czym mówi nam pierwsza cyfra 3. Ponadto pomnożona przez 5 określi nam szerokość pasa natrysku. W tym przypadku będzie to pas równy 15 cm. Należy tylko wziąć pod uwagę, że zawsze powinno się malować powierzchnię, trzymając dyszę w odległości 25-30 cm.

A pozostałe dwie cyfry?

Liczba 15 oznacza zaś, że grubość otworu dyszy wynosi 15 cali. Tutaj pamiętajmy o tym, że im większy otwór, tym farba lub inny materiał natryskiwany na powierzchnię, może być bardziej gęsty. I jeszcze jedna ważna sprawa – nie należy używać do malowania dyszy, która ma większe możliwości niż sam agregat. Pompa w takiej sytuacji może nie utrzymać ciśnienia, a wynik naszych prac malarskich z pewnością nie będzie satysfakcjonujący – tłumaczy nasz rozmówca.

Czym jeszcze się powinno się kierować podczas wyboru dyszy malarskiej? Aby wybrać dobrą dyszę, musimy także zwrócić uwagę na rodzaj malowanej powierzchni.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie wyżej wymienione czynniki, wybrana przez nas dysza będzie dobra, a co za tym idzie właściwie spełniająca swoje funkcje.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy